RU  UA  EN

Неділя, 19 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Світ

Новини

18 січня

Всі новини

Білорусь і не тільки: названо країни, куди Порошенко досі не призначив послів

Україна й досі не має своїх представників в 10 державах і двох міжнародних організаціях.

Про це йдеться у відповіді департаменту політики та комунікацій МЗС України на інформаційний запит "Апострофа".

Перелік країн, у яких в України немає послів, виглядає наступним чином: Вірменія, Білорусь, Грузія, Данія, Ірландія, Куба, Російська Федерація, Румунія, Чорногорія, Швейцарія. Крім того, Київ до сих пір не визначився з главою місії України при НАТО, а також постійним представником в представництві України при координаційних інститутах СНД.

Слід зазначити, що у відповіді МЗС на запит "Апострофу" було втрачено ряд держав, в яких в України немає послів. Серед інших, йдеться про Казахстан, Норвегію. та Угорщину. За словами нардепа Ганни Гопко, у випадку з Угорщиною "питання дійсно має вирішитися найближчим часом", а ось по Казахстану та Норвегії ситуація дещо інша. Зараз у цих країнах головну роль у посольствах виконають тимчасові уповноважені.

У той же час, посада посла і тимчасового уповноваженого — абсолютно різні поняття. "По-перше, посол призначається указом президента. По-друге, для цього в країну надсилається агреман: неофіційний запит про те, чи згодні з кандидатурою людини влади цієї держави. Тільки після цього проходить твердження. Якщо на місці, з якихось обставин, немає посла, який може поїхати у відрядження, або якщо старого посла відкликали, а нового ще не надіслали, то його обов'язки виконує тимчасовий уповноважений. За своїм рівнем і статусом він не порівнянний з послом. Якщо посол може претендувати на зустрічі з міністрами країни перебування, то тимчасовий уповноважений — максимум на зустрічі з директорами департаментів окремих відомств", — розповіла експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олена Захарова.

Як вдалося з'ясувати, у випадку з Норвегією і Казахстаном Україна вже отримала агреман на нових послів. "Тобто, в Астані та Осло вже погодилися з запропонованими нами кандидатурами. Але тепер справа залишилася за президентом. Як тільки буде його указ — відразу ж буде оприлюднена відповідна інформація", — заявив виданню один зі співрозмовників в МЗС України.

Прізвища узгоджених кандидатур поки не розголошуються. Судячи з усього, це може бути пов'язано з тим, що реальні функції з призначення послів України в інших державах і міжнародних організаціях виконує Адміністрація президента, а не вітчизняне зовнішньополітичне відомство.

Детальніше читайте в матеріалі "Апостроф": Глухоніма Україна: чому Порошенко не призначив послів в НАТО і ще 10 держав.