Україна очікує прибуття близько 40-50 тисяч іноземних військових для участі у миротворчій місії після завершення війни.
Про це пише Financial Times.
"Від 40 000 до 50 000 іноземних військовослужбовців, які діятимуть як сили безпеки вздовж 1000-кілометрової лінії фронту, можуть бути цілком реальними", - зазначає видання з посиланням на українських чиновників, які беруть участь у переговорах між Україною та її західними партнерами.
У Європі очікують, що прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер та генсек НАТО Марк Рютте обговорять це питання 3 лютого на неформальному виїзному засіданні 3 лютого.
Наразі ідею розміщення миротворців однозначно підтримали лише країни Балтії. Польща виключила можливість відправлення своїх військ, наголошуючи, що військові підрозділи в Україні не повинні належати до країн НАТО, які мають спільний кордон із Росією. Канцлер Німеччини Олаф Шольц також виступає проти розміщення німецьких військ. Також не підтримує ідею його політичний опонент і потенційний наступник, Фрідріх Мерц, хоча й висловлює підтримку Україні. Президент Франції Еммануель Макрон, запропонувавши свою концепцію введення європейських військ в Україну, наголосив на можливості виконання ними допоміжних завдань.
Як повідомляв "Апостроф", Зеленський вважає, що для запобігання новому нападу Росії після досягнення угоди про припинення вогню знадобиться щонайменше 200 тисяч європейських миротворців. Пізніше він пояснив, що ця кількість може бути і більшою, залежно від одного фактора.