Російській вчені Ксенії Петровій з Гарвардської медичної школи, що поверталася до Штатів з поїздки у Францію, анулювали візу. Її колеги та друзі повідомили, що жінку затримала імміграційна та митна служба США.
Про це розповідає The Guardian та Fox News.
Кора Андерсон, яка працює з російською вченою Ксенією Петровою, поділилася новиною про затримання Петрової у Facebook, повідомивши, що російська вчена прибула до міжнародного аеропорту Бостона Логан 16 лютого з поїздки до Франції.
За словами Андерсон, влада США анулювала візу Петрової і повідомила їй, що її депортують до Росії. У відповідь Петрова заявила, що побоюється політичних переслідувань, і замість цього влада відправила її до слідчого ізолятора.
"Спочатку ми не мали жодного уявлення про те, що з нею сталося, оскільки після затримання вона не могла надсилати жодних повідомлень чи телефонувати. Спочатку її перевезли до в'язниці у Вермонті, а потім до Луїзіани, де вона перебуває і зараз. Зараз вона перебуває у в'язниці, яку орендує Імміграційна служба та утримується в кімнаті з більш ніж 80 іншими жінками", - написала Андерсон.
"Незважаючи на наявність адвокатів і той факт, що вона не зробила нічого протизаконного, вона все ще там, і ми не маємо жодного уявлення, коли вона буде умовно-достроково звільнена (або звільнена, хоча просто звільнена навряд чи)", - додає Кора Андерсон.
Начальник Петрової, Леон Пєшкін, сказав, що науковиці нібито має вагомі підстави побоюватися повернення до Росії, оскільки вона публічно протестувала проти російського вторгнення в Україну в перші дні, закликала до імпічменту володимира путіна, і була заарештована. Їй вдалося втекти спочатку до Грузії, а потім до Сполучених Штатів, щоб продовжити дослідження.
"Вона вражаюча, найкраща з тих, кого я бачив за 20 років у Гарварді", - сказав Пєшкін.
Відомо, що він попросив її забрати коробку зі зразками жаб'ячих ембріонів від колег у Франції і привезти їх до лабораторії в Гарварді. Пєшкін запевняв, що ввезення цих зразків було законним, але Петрова припустилася якоїсь помилки в митній декларації, і її зупинили митники, коли вона поверталася в аеропорт Логан у Бостоні.
Читайте також в "Апострофі", хто такий Михайло Єфремов, чому його випустили з тюрми і як він ставиться до України.