Європейська інформаційна система авторизації подорожей (ETIAS), що передбачає нові правила в’їзду на територію Європейського Союзу для громадян країн, які мають безвізовий режим з ЄС, в тому числі для громадян України, не буде запроваджена у 2024 році, як це планувалося раніше.
Про це йдеться у відповіді українського МЗС на офіційний запит "Апострофа".
Читайте: Платний в'їзд до Європи для українців: у ЄС ухвалили важливе рішення
"За інформацією ЄС, запровадження системи ETIAS, ймовірно, буде відкладено до 2025 року у зв’язку з непередбаченими технічними питаннями, а також проведенням Олімпійських ігор в Парижі в 2024 році, - йдеться у відповіді МЗС. - ETIAS включає складну систему для обробки заявок безвізових мандрівників. Технічні проблеми, зокрема збоїв у програмному забезпеченні, та проблеми з інтеграцією даних, уповільнили процес розробки. Олімпійські ігри в Парижі, заплановані на 2024 рік, також відграють значну роль у затримці впровадження ETIAS. Підготовка до події використовує всі ресурси, що, в свою чергу, безпосередньо сповільнює процес впровадження ETIAS".
В міністерстві нагадали, що ініціатива щодо створення ETIAS виникла ще у 2016 році у рамках підготовки Європейською комісією пропозицій щодо удосконалення управління кордонами та посилення безпеки на зовнішніх кордонах шляхом запровадження нових інформаційних систем.
"Важливо розуміти, що ETIAS не є аналогом візової системи", - підкреслили при цьому в МЗС.
Там додали, що подавати заявки через систему ETIAS перед поїздкою до Євросоюзу після її запровадження матимуть громадяни 59 держав світу, в тому числі США, Канади, Австралії, Великої Британії і, звичайно, України.
Авторизація у системі ETIAS буде дійсна протягом трьох років з моменту отримання або до завершення терміну дії проїзного документа. Тобто перед кожною поїздкою в країни ЄС не треба буде реєструватися окремо.
Від себе зазначимо, що ця послуга буде платною і коштуватиме 7 євро.
Нагадаємо, що дозвіл ETIAS стосується безвізових мандрівників, які в’їжджають у будь-яку з 27 країн Шенгенської угоди, Болгарію, Румунію або Кіпр.
- Вас може зацікавити:
ЄС готує довгострокові гарантії безпеки для України: деталі візиту Борреля в Київ
Сім країн Європи замовили снаряди для України: який механізм використовувався