RU  UA  EN

Четвер, 20 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.15
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

20 червня

19 червня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

За секретним наказом в Росії почали знищувати важливі документи про репресії в СРСР - ЗМІ

Відповідно до засекреченого наказу від 2014 року в Росії проводиться знищення архівних облікових карток про репресії в СРСР.

Про це директор музею історії ГУЛАГу Роман Романов написав в листі раднику президента РФ Михайлу Федотову, закликаючи вплинути на ситуацію, інформує "Коммерсант".

Навесні 2018 року дослідник Сергій Прудівський запросив в УМВС по Магаданській області документи щодо висланого репресованого селянина Федора Чазова, однак, там відповіли, що його особисту справу "було знищено ще в 1955 році згідно з наказом тих років", а архівну картку знищили за наказом від 12 лютого 2014 року "Про затвердження настанови з ведення та використання централізованих оперативно-довідкових, криміналістичних та розшукових обліків, що формуються на базі органів внутрішніх справ РФ".

Документ був підписаний такими відомствами як ФСБ, Міноборони, Мін'юст, МВС, МНС, ФСКН, ФТС, ФСО, СВР, Генпрокуратурою, Державною фельд'єгерською службою. Прудівський інформував про випадок працівників музею, які, в свою чергу, стривожилися, що інформацію про знаходження засуджених в системі ГУЛАГу може бути повністю втрачено.

Також відомий ще один схожий випадок. У 2014 році мешканка Московської області Ніна Трушина звернулася в той самий УМВС з метою пошуку родича, якого в 1939 році вислали в Магаданську область, однак, їй відповіли, що його облікова картка відкладена на знищення згідно зі службовим наказом. Жінка звернулася до Верховного суду, стверджуючи, що наказ стосується її прав, але не був офіційно опублікований. Суд позов не задовольнив і пояснив, що наказ містить службову інформацію і відповідно до законодавства не повинен публікуватися.

Директор музею історії ГУЛАГу стверджує, що в кримінальній справі містилася дата засудження і відомості про вирок, в той час як в архівних картках зберігаються ПІБ, рік і місце народження, а також пересування ув’язненого між таборами і дата його звільнення. Якщо ув’язненого звільняли, то його справу знищували, а картку передавали на безстрокове зберігання в МВС. Якщо людина помирала, то її особисту справу зберігали в державних архівах або ФСБ.

Радник президента РФ Федотов у відповідь на лист пообіцяв вивчити проблему і захистити архівні матеріали, які "містять важливу історичну інформацію".

Як повідомляв "Апостроф", раніше в Європі помітили страшну тенденцію з репресіями в Росії.

Новости партнеров

Загрузка...