У ніч на 10 листопада Азербайджан, Вірменія і Росія підписали тристоронню угоду щодо врегулювання ситуації в Нагірному Карабасі. Президент Вірменії Армен Саркісян роз'яснив, що воно означає для його країни.
Основні тези виступу Саркісяна перед представниками культури, спорту і неурядових організацій, опублікував Telegram-канал "Sputnik Вірменія".
Він наголосив на необхідності якомога швидше повернутися до процесу переговорів в рамках Мінської групи ОБСЄ і зазначив, що тристороння угода про перемир'я не визначає остаточний статус Нагірного Карабаху.
За його словами, хоча російські миротворці вже в Карабасі, це не означає, що процес врегулювання конфлікту завершено.
Саркісян додав, що для вірмен по всьому світу, умови угоди стали ударом. Однак не можна допускати вандалізму, побиттів і конфронтації.
"Найголовніша цінність - життя вірменина, і народ, який втратив 1,5 мільйона людей під час Геноциду, не має права розкидатися життями", - сказав він.
Президент Вірменії засудив поведінку мітингувальників, які влаштували погроми в уряді, парламенті і побили спікера парламенту Арарату Мірзояна.
Саркісян наголосив, що першочергове завдання Вірменії - переозброїти армію, зробити її технологічною і боєздатною.
Як повідомляв "Апостроф", вірмени підпалюють свої будинки і тікають з районів біля Нагірного Карабаху, які повинні перейти під контроль Азербайджану.