Сьогодні, 28 листопада, стало відомо про кончину російського музиканта, композитора і виконавця легендарного хіта "Как молоды мы были" Олександра Градського.
72-річний артист майже двадцять років був одружений із киянкою Мариною Коташенко, яка народила йому двох дітей.
Він неодноразово коментував своє ставлення до українсько-російського конфлікту. Так, російському журналісту Євгену Додолєву він розповів, як ставиться до української музики.
"Українська музика - це російська музика по суті. Пам'ятаєш, був фільм "У серпні 44-го", я музику до нього писав. І там був один персонаж, який зазначає: ой, південноруський діалект. Українська музична історія - це південноруський діалект, південні русичі. Ніколи не треба забувати про те, що так вийшло, що вони зробили свій власний проект, державний. Ось вони його так бачать. Я до цього ставився б з повагою", - заявив Градський у 2019 році.
Також Олександр Градський найчастіше вибирав відпочинок виключно у Криму. Восени 2013 (за півроку до російської окупації) він дав інтерв'ю, де докладно описав свій відпочинок.
"Ось уже більше 35 років їжджу до Криму в те саме село до свого товариша. У житті я не романтик, романтичним буваю тільки в музиці. Але там, у Криму, вночі, зірки здаються такими низькими, такими близькими до землі. І ти лягаєш на пісок, дивишся на небо... Сходив, купувався, знову повернувся на берег, повз якісь люди, нікому до тебе немає діла... Вони всі зайняті чимось своїм, ні на кого не звертають уваги. повітрі наче розлито особливе, чисто кримське, відчуття... У жодному іншому місці світу такого немає...
Я бував у багатьох країнах, але ніде такої радості та блаженства не відчуваю. Західні "несколькозвездочние" готелю з євроремонтом наганяють на мене нудьгу: у всьому цьому є якась цивілізаційна програма, якась обязаловка. А тут... не те, що свобода, ні, просто ось так лежиш собі і дивишся на небо з яскравими великими зірками..." , - резюмував він.
Раніше "Апостроф" писав, яка причина смерті Олександра Градського.