RU  UA

Пʼятниця, 3 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Здоров'я

Новини

2 травня

1 травня

30 квітня

29 квітня

27 квітня

26 квітня

25 квітня

24 квітня

23 квітня

22 квітня

20 квітня

18 квітня

Всі новини

Як вибрати ефективну вакцину проти COVID-19: лікар назвав важливий фактор

Медики закликають людей моніторити кількість антитіл до COVID-19 після одужання від коронавірусу, а також звертати увагу на ефективність різного роду вакцин.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Дім" лікар-інфекціоніст Віктор Петров.

За його словами, кількість антитіл, які виробив організм після хвороби є дуже важливим показником.

При цьому він додав, що тим людям, які ще не вакциновані, потрібно вибрати найкращу (за умови того, що вибір є).

Також Петров зазначив, що людям, які перенесли коронавірус у легкій формі, проінформованість про кількість антитіл у їхньому організмі особливо важлива.

"Після того, як вони перехворіють, вони повинні знати кількість антитіл, що нейтралізують. Це дуже важливий момент, оскільки це саме ті захисні антитіла, які включаються в боротьбу, якщо ви, наприклад, хворієте або інфікуєтеся коронавірусом", - сказав Віктор Петров.

Крім цього, при виборі вакцини потрібно враховувати показники її ефективності. Це пов'язано з тим, що імунітет виробляється в усіх, хто отримав щеплення. І в усіх вакцин цей відсоток різний. Тому потрібно вибрати ту, яка підходить вам найкраще.

"Дивіться, якщо ми говоримо про вакцинацію CoronaVac ("Коранавак"), то у трьох з 10 імунітет не виробиться, у них не буде антитіл. Якщо говорити про Pfizer ("Пфайзер"), то там 97% ефективності. Тобто у десяти з десяти виробляються антитіла, але зі ста осіб у трьох імунної відповіді не буде, якщо ми говоримо про вакцинацію AstraZeneca ("Астразенека"), то теж 65-70% всіх вакцинованих отримують хороший рівень антитіл. яка людині більше подобається і просто враховувати її ефективність", - пояснив лікар-інфекціоніст.

Раніше ми також повідомляли, у Києві антівакцінаторі влаштувалі радикальний протест.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я