Роман Вікторович Терещенко: ключові стратегії формування бізнес-команди з успішною біографією
новини компаній
Бізнес – це завжди конкуренція і боротьба за право бути кращим, якої б галузі він не стосувався. Аби виходити переможцем з цього протистояння, необхідно мати ефективну стратегію і команду, яка могла б успішно її реалізовувати. Таку позицію підтримує бізнес-аналітик з Одеси Терещенко Роман Вікторович, котрий має власний досвід побудови міцної компанії з успішною біографією. Але її шлях не одразу був легким, а результат – позитивним. Для цього потрібно було докласти максимальних зусиль разом з вірними професіоналами своєї справи. У цій статті бізнес-лідер готовий поділитись власним досвідом стосовно того, як звичайна бізнес-команда може стати вмотивованою сім’єю, об’єднаною однією метою.
Ключові аспекти керування командою: поради від експерта
Перше, на чому акцентує увагу Роман Терещенко – це ведення чесного бізнесу. Експерт переконаний в тому, що стартап, започаткований на незаконній діяльності або шахрайстві, приречений на поразку. Якщо ви оберете такий шлях, компанія вже з самого початку почне будувати зовсім не той імідж, який потрібен для успішної біографії. Друге, на що аналітик звертає особливу увагу полягає в наступному:
- Керівник, націлений на формування ефективної команди та чесний розвиток бізнесу, повинен спочатку працювати над собою.
З огляду на це, Роман Терещенко виділяє такі якості, якими має володіти справжній бізнес-лідер:
- Лідерські якості. Ефективний керівник, як голова сім’ї, визначає чіткі цілі. Він повинен бути здатним швидко приймати рішення та стимулювати команду до досягнення необхідного результату.
- Однак для того, щоб перший пункт працював, керівнику потрібно бути комунікативним психологом. Це необхідно для того, щоб вже під час співбесіди з кандидатами у команду бізнес-лідер міг відібрати «своїх людей» для спільного розвитку справи.
Ось набір питань, який, на думку експерта, допоможе керівникові створити згуртовану та продуктивну команду:
- Як ви уявляєте ідеальне робоче середовище та які його складові для вас найбільш важливі?
- Які стратегії ви використовуєте для подолання викликів у роботі та досягнення поставлених цілей?
- Як ваш досвід та унікальні навички можуть доповнити нашу команду та зробити її сильнішою?
- Які аспекти нашої галузі найбільше вас надихають і як ви бажаєте сприяти їхньому розвитку?
- Яку роль для вас відіграє моральність та етика у бізнесі, і наскільки важливо, щоб ваша робота базувалася на принципах чесності та законності?
- Які можливості для особистого та професійного зростання ви бачите, працюючи з нашою командою?
- Які цінності та принципи є невід'ємною частиною вашої робочої та особистої філософії?
При цьому Терещенко Роман Вікторович застерігає майбутніх бізнес-лідерів стосовно заборонених питань під час співбесіди. Маються на увазі ті, що стосуються особистого життя, біографії та проблем зі здоров'ям, оскільки вони належать до сфери приватності і не мають відношення до професійних якостей спеціаліста.
- Майстерність у вирішенні конфліктів і проблем. Збереження спокійної атмосфери в колективі вимагає від керівника вміння уникати конфліктіві шукати компроміси. З цією метою подолання складних завдань та розв'язання труднощів стають необхідною частиною роботи в команді. Розвивайте свої навички колективного прийняття рішень та навчайте цьому свою команду. Здатність виявляти проблеми, пропонувати шляхи їх вирішення та спільна робота допомагають знаходити оптимальні виходи з будь-якої ситуації.
- Ефективне управління часом допомагає дотримуватися термінів та підвищує продуктивність роботи колективу. Саме тому рекомендації Романа Терещенка стосуються встановлення пріоритетів, розробки графіків та розподілу завдань з урахуванням індивідуальних навичок членів команди.
- Людські якості. На думку аналітика з Одеси, успішні бізнес-лідери повинні довіряти своїй команді, прагнути до відкритої комунікації, виявляти взаємоповагу та створювати мотивацію до спільного руху вперед.
Як побудувати успішний бізнес: приклади світового лідерства
Для того, що переконатись у раціональності побудови своєї стратегії лідерства та успішності в бізнесі, Роман Терещенко наводить переконливі приклади зі світового досвіду. Він називає імена тих відомих керівників, які зуміли зліпити з колективу «єдину сім’ю», яка на відмінно виконує свої завдання, бо довіряє керівнику і вірить в результат, якого досягає власними зусиллями.
- Тім Кук, гендиректор Apple, котрий перетворив цю компанію в магічний світ інновацій та створив культ продуктів, що просто змушують світ захоплюватися ними. Він є втіленням віри у потенціал своєї команди та умінням впроваджувати неймовірні ідеї в реальність.
- Шеріл Сендберг, керівниця Facebook, яка ще й просуває жіночу позицію через організацію Lean In. Її віра в потенціал кожної особистості у її команді стимулює до досягнення нових вершин.
- Боб Айгер, виконавчий директор Disney, який зміг виростити компанію завдяки вмілому об'єднанню ідей та талантів. Під його керівництвом Disney придбала такі гігантські студії, як Pixar і Marvel, що стали частиною справжньої креативної імперії.
Ці всесвітньо відомі компанії з успішними біографіями не лише свідчать про ефективність стратегії Романа Терещенка, але й підкреслюють, що справжній лідер вірить у свою команду, мотивує її до досягнень та веде до грандіозних результатів.