RU  UA

Субота, 27 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

27 квітня

26 квітня

Всі новини

​"Наш край" закликав заборонити Кабміну брати кредити без згоди Ради

Парламенту необхідно ухвалити постанову, що забороняє уряду підписувати будь-які документи з кредиторами без схвалення Верховної Ради.

З такою ініціативою виступив депутат від партії “Наш край” Сергій Шахов.

За його словами, станом на сьогодні ані суспільству, ані парламенту нічого не відомо про всі умови, на яких влада бере новий кредит МВФ.

“Влада збільшує борговий тягар країни з додатковими умовами, які позначаться на більшості українців, не отримавши на це згоди суспільства та його представників – народних депутатів. У парламентсько-президентській країні це неприпустимо. Верховна Рада має ухвалити постанову, що забороняє уряду підписувати будь-які документи з кредиторами без схвалення парламенту”, – наголосив Шахов.

Нардеп зазначив, що до преси постійно просочуються уривки відомостей про умови, на яких влада бере новий кредит МВФ.

“Суспільство та народні депутати не знають умов четвертого траншу МВФ. Ми всі складаємо уявний “пазл” оновленого Меморандуму з МФВ за уривками заяв представників влади у соціальних мережах та повідомлень у ЗМІ. Українці навіть не підозрюють, які важливі зміни відбудуться в їхньому житті і за рахунок чого доведеться віддавати кредити, згоду на які вони не надавали”, – говорить Шахов.

Він переконаний, постійні намагання уряду “приховати” інформацію щодо вимог, на яких надається кредит МВФ, та відсутність публічного обговорення свідчать про наявність у влади своїх інтересів.

“Якщо влада, у найгірших традиціях попередніх режимів, проштовхує власні інтереси за рахунок людей, то Верховна Рада має взяти відповідальність на себе та припинити цю порочну практику. Жодне суспільно важливе рішення в Україні не може ухвалюватися без попередньої згоди Верховної Ради”, – підсумував Шахов.

Учора ЗМІ опублікували інформацію про те, що в тексті меморандуму між Україною і МВФ згадуються продаж землі, пенсійна реформа і скорочення бюджетників. У тому числі Україна нібито обіцяє в обмін на кредит МВФ ухвалити закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, що очікується до кінця травня 2017. Це дозволить зняти з початком 2018 року діючий мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення і відкриє шлях для реалізації землі, що знаходиться в державній і приватній власності, відразу ж після цього.