До початку майбутнього опалювального сезону в Україні планують відновити та спорудити об'єкти генерації загальною потужністю понад 10 ГВт.

Про це повідомив перший віцепрем'єр-міністр — міністр енергетики України Денис Шмигаль.

Відповідну тему обговорювали під час енергетичного діалогу високого рівня на полях конференції URC2026 у Ґданську за участю комісара ЄС Валдіса Домбровскіса та міністра енергетики Польщі Мілоша Мотики.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Урядовець зазначив, що спільно з міжнародними партнерами ведеться робота над підготовкою інфраструктурних об'єктів до осінньо-зимового періоду за трьома ключовими напрямами: відновлення, децентралізація та посилення захисту.

Шмигаль підкреслив необхідність інтеграції безпекових компонентів безпосередньо в систему, що дозволить підвищити стійкість та надійність європейського енергосектору перед непередбачуваними викликами.

Під час зустрічі сторони розглянули ініціативу Варшави щодо спрямування заблокованих російських активів на відбудову української енергетичної інфраструктури. Своєю чергою Домбровскіс підтвердив позицію Європейського Союзу, яка полягає в утриманні активів РФ під заморозкою до моменту повного відшкодування Росією збитків, завданих Україні.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Окрему увагу учасники дискусії приділили питанню нарощування санкційного тиску на РФ та припиненню використання російських енергоресурсів у країнах Європи. Було наголошено на важливості впровадження подальших заходів задля протидії "тіньовому флоту" Росії.

Перший віцепрем'єр-міністр відзначив зусилля ЄС, спрямовані на диверсифікацію постачання нафти й газу впродовж останніх років, що зменшило залежність європейських держав від Москви. Крім того, він вказав на необхідність розпочати поетапну відмову від ядерного палива та технологій із Росії, оскільки дохід Кремля від контрактів у цій сфері становить орієнтовно $200 млрд. 

Нагадаємо, за результатами зустрічі у форматі "енергетичного Рамштайну", яка відбулася в польському Ґданську, міжнародні партнери оголосили про надання додаткової фінансової допомоги та нових внесків до Фонду підтримки енергетики України. Загальна сума виділених коштів на відновлення пошкодженої інфраструктури становитиме щонайменше €375 млн.

Ми також писали, що Нідерланди нададуть €178 млн для підготовки України до зимового періоду та розвитку розподіленої генерації.

Литва надасть €4 млн для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.

Завантаження...