Україні вдалося повернути з незаконного утримання РФ сімох цивільних громадян, яких роками позбавляли волі. Повернення є результатом прямої гуманітарної роботи з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою за участі Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та інших органів у складі Координаційного штабу.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Російські військові незаконно затримали їх у 2022 році під час окупації Маріуполя, Луганської, Запорізької, Харківської областей, а також Бучанського району Київщини.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Серед звільнених — громадянин, якого викрали з власного будинку через службу його синів у Збройних Силах України, а також чоловік, затриманий по дорозі на роботу в день повномасштабного вторгнення. Окрім того, додому повернувся доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади "Ангели Тайри" в Маріуполі та був затриманий в один день із Юлією Паєвською.

Лубінець запевнив, що команда Офісу омбудсмана забезпечить захист прав звільнених громадян, та наголосив, що Україна продовжуватиме роботу задля повернення всіх цивільних і військових заручників.

Обміни полоненими між Україною та Росією

Нагадаємо, у травні Україна та Росія за посередництва США домовилися про триденне перемир’я — 9, 10 й 11 травня. Окрім припинення бойових дій, воно також передбачало обмін 1000 полонених із кожної країни.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

15 травня Україна повернула з російського полону 205 захисників. Це військові Збройних Сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.

Практично усі звільнені під час обміну полоненими 15 травня українські військовослужбовці пробули в полоні чотири роки. Повернулися, зокрема, 20 бійців 1 корпусу НГУ "Азов", з них 19 — оборонці Маріуполя.

Також до України з російського полону повернулися четверо цивільних мешканців Сумської області віком від 61 до 85 років, яких росіяни примусово вивезли з власних домівок минулого року.

16 травня президент України Володимир Зеленський заявляв, що Київ продовжує роботу для організації наступних етапів звільнення українців із російського полону.

5 червня Україна провела черговий, 75-й обмін полоненими, у результаті якого з російської неволі визволили 185 військовослужбовців та одного цивільного громадянина.

Додому повернулися представники Збройних Сил України, зокрема військовослужбовці Сухопутних військ, Військово-Морських Сил, Десантно-штурмових та аеромобільних військ, Територіальної оборони, Сил спеціальних операцій, Військової служби правопорядку, а також мотопіхотних і механізованих підрозділів.

Окрім цього, з неволі визволили бійців Національної гвардії України, зокрема представників полку "Азов", та службовців Державної прикордонної служби. Статус усіх звільнених військових був офіційно підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Більша частина визволених захисників потрапила до рук ворога у 2022 році, зокрема під час оборони Маріуполя. Серед повернутих — учасник унікальної вертолітної операції з повітряної доставки допомоги на завод "Азовсталь".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 10 червня повідомляв, що кількість українських військовополонених, які досі перебувають у російському полоні, є меншою за число вже повернутих додому захисників

26 червня Україна повернула з російського полону 160 військовослужбовців, які перебували в неволі з 2022 року.

Серед звільнених захисників — бійці Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, а також Державної спеціальної служби транспорту.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
Завантаження...