У Національному музеї війни (Батьківщина-мати) відбулась презентація книги Лесі Башняк (Червінської) "Ой, у лузі червона калина".
Книга присвячена творчості Українських січових стрільців та їх впливу на українську культуру 20 століття та сьогодення.
В час війни за незалежність, творчість Січових Стрільців отримала нове дихання, але має ті ж сенси - боротьби, нескореності і віри в свою українську державу.
«Зараз як ніколи, українці мають дякувати героям сьогодення і пам‘ятати героїв попередніх поколінь, утверджувати свою ідентичність та самобутність і закладати фундамент цінностям, які є важливими для розвитку та успіху в сучасному світі в післявоєнний час», - сказала авторка книги Леся Червінська.
У своїй роботі авторка описує стрілецьку творчість як унікальний феномен, що став важливим фактором у боротьбі за українську незалежність, знайомить з творами образотворчого мистецтва, літератури та музики, показує їх вплив на українську культуру та формування національної ідентичності.
Під час презентації книги заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України Анастасія Бондар зауважила, що така книга про історію, культуру та боротьбу за свободу об’єднує українців, показує, як творчість може бути зброєю, вчить вірити у перемогу.
Участь у заході взяли: Пітер Померанцев – спеціаліст з медіа та пропаганди, письменник, провідний науковий співробітник Університету Джона Гопкінса (США); Ігор Степурін – представник видавництва “Саміт-книга”, керівник Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів; Андрій Ковальов – речник Генерального штабу Збройних Сил України.
А також відомі науковці:
- Микола Литвин – професор, доктор історичних наук, завідувач центру україно-польських відносин Інституту українознавства імені І. Крип`якевича НАН України;
- Василь Стрільчук – директор комунальної установи «Бродівського історико-краєзнавчого музею» Бродівської міської ради;
- Ольга Бенч – музикознавиця, кандидатка мистецтвознавства, професорка, Народна артистка України, заступниця Міністра культури і туризму України (2005-2010 рр.);
- Павло Гай-Нижник – доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, доктор історичних наук.
Організатори заходу також підготували для відвідувачів нову експозицію з унікальних фотоілюстративних матеріалів з історії Українського січового стрілецтва.
Читайте також в "Апостроф Lime" про те, що український актор Роман Ясіновський вважає найголовнішим - "вбити Путіна в собі".