Михайло Федоров народився 21 січня 1991 року у місті Василівка Запорізької області.
Закінчив факультет соціології та управління Запорізького національного університету. У 2012 році, будучи студентом четвертого курсу, Михайла було обрано запорізьким студентським мером.
Офіційна сторінка Михайла Федорова у Фейсбук.
Доходи
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров подав свою електронну декларацію про прибутки за кілька років. Так, за 2021 рік він задекларував 640 958 грн. Дружина віце-прем'єра задекларувала за 2021 рік 1245910 грн доходів. Також Федоров вказав у декларації 92 тис. грн на банківських рахунках та 156 тис. дол. готівкою, а дружина – 13 тис. грн на банківських рахунках та 2,9 млн грн готівкою.
За 2022 рік зарплата міністра становила 884 371 грн., а банківські відсотки та виплати – 594 грн. Дружина задекларувала 1019779 грн доходів. На банківських рахунках Федоров зберігав 4,5 млн. грн., а його дружина – 97 тис. грн. і 1,4 тис. доларів.
За 2023 рік зарплата міністра становила 969 316 грн, банківські відсотки та виплати – 1 373 грн, доходи від погашення облігацій – 12 тис. грн, виплата та подарунок у Кабміні – 3 595 грн, а дружина задекларувала 2 155 468 грн доходів. Також Федоров зберігав на банківських рахунках 1,3 млн. грн., а його дружина – 95 тис. грн. і 2,2 тис. доларів.
Згідно з декларацією віце-прем'єр володіє квартирою (74,8 кв. м), орендує нежитлове приміщення (2,9 кв. м), користується двома машиномісцями (15,6 та 15,7 кв. м) у Києві, а дружина – земельним ділянкою (20 тис. кв. м) у Запорізькій області.
Михайло Федоров задекларував автомобіль Audi Q8 2019 року випуску, а дружина Audi A4 2016 року випуску.
Чиновник володіє торговою маркою SMMSTUDIO (набув права власності у 2021 році), а дружина торговою маркою - COVER (набула права власності у 2021 році).
Кар'єра
Михайло розпочав кар'єрний шлях операційним директором в освітній медіаплатформі "Супер люди".
У травні 2013 року Федоров заснував у Запоріжжі власне діджитал-агентство “SMMSTUDIO”. Його компанія, чисельністю в сорок осіб, займалася збільшенням продажів за допомогою реклами у соціальних мережах, таких як Фейсбук та Інстаграм.
Тоді ж майбутній міністр і розпочав співпрацю з майбутнім президентом України Володимиром Зеленським.
Одним із клієнтів студії Федорова був "Квартал-Концерт". Після цього Федоров та “кварталівці” створили спільний проект.
У грудні 2018 року Михайло Федоров приєднався до виборчого штабу кандидата у президенти Володимира Зеленського. Він очолив діджитал-напрямок "Команди Зе".
До обов'язків Федорова входила побудова інтернет-пулу в соціальних мережах, месенджерах та YouTube-каналах, орієнтованих на підтримку Зеленського.
Менш ніж за півроку Михайло створив інтернет-спільноту з аудиторією у півмільйона користувачів. Завдяки роботі Федорова та його колег, Команда Зе змогла знайти велику кількість юристів-волонтерів по всій країні, а також логістів та інших експертів.
Після інавгурації президент Зеленський призначив Михайла Федорова своїм позаштатним радником із діджитал-напрямку. Також Михайло займався диджиталізацією партії "Слуга народу".
Федоров балотувався до Верховної Ради України 9-го скликання за списком партії "Слуга народу".
Під час формування кабміну Федоров став віце-прем'єр-міністром — міністром цифрової трансформації України.
На посаді міністра Михайло Федоров займається цифровізацією всіх державних послуг. З цією метою було створено платформу "Дія".
Після початку повномасштабного вторгнення, Федоров реалізує масштабні проекти United24 та "Армія дронів".
Сім'я
Михайло Федоров одружений із 2015 року. Дружина Анастасія також родом із Запоріжжя. Відомо, що вона закінчила факультет іноземної філології у Запорізькому національному університеті. На початку 2017 року Михайло Федоров став батьком. Анастасія народила доньку Марію.
Цитати
Про роботу в уряді:
"Нас трохи нудить від політичних зустрічей та нарад заради нарад. Тому я почуваюся стартапом усередині уряду".
Про своє можливе підвищення:
"По-перше, я не хочу бути прем'єром. По-друге, я сподіваюся, що цього ніколи не станеться".
Про своє головне завдання:
"Тому для мене головне завдання – оцифрувати 100% послуг, і щоб кожен міг сміливо говорити, що ми побудували круту цифрову державу. І тоді я із задоволенням та енергією повернуся в бізнес, де створюватиму круті продукти".
Про штучний інтелект:
"Тоді була проблема, що це таке, як прискорити його розвиток. А зараз проблема – що з ним зробити та як зупинитися".