Під час пандемії коронавирусу людство зіткнулося з безліччю викликів і незручностей, одним з яких є носіння маски в громадських місцях. Особливо не пощастило тим людям, у кого є проблеми із зором. theLime вирішив поділитися корисними лайфхаками - що робити, щоб окуляри не пітніли.
У звичайному житті це трапляється, коли гаряче повітря потрапляє на більш холодні лінзи - таким чином воно створює конденсат на поверхні. Така ж ситуація, коли на обличчі є маска: теплий подих виходить через верхні краї маски, і в результаті ми отримуємо запітнілі скельця.
Існує багато "народних" способів захистити окуляри від запотівання. Необхідно помити їх мильною водою (або ж дитячим шампунем, зубною пастою, кремом для гоління), а потім висушити на повітрі. Мило діє як поверхнево-активна речовина, залишаючи на лінзі тонку плівку, яка не дає молекулам води утворювати краплі та провокувати запотівання. До слова, лікарі, які працюють в операційних, зазначають, що такий метод ефективний не більше ніж на півгодини.
Найпростіша порада для повсякденного носіння маски - використовувати вагу окулярів, щоб "заблокувати" повітря. Одягніть маску на перенісся якомога вище, а очками притисніть її.
Також зверніть увагу, що медичні маски мають спеціальні смужки, що згинаються. Щоб тепле повітря не виходило зверху, цю смужку необхідно прикріпити до лиця якомога щільніше, а також відрегулювати зав'язки (вушні петлі).
Якщо ж у вас тканинна маска, прикріпіть такий дріт у верхню частину саморобної маски.
Також можна скористатися медичною стрічкою - вона допоможе приклеїти верхню частину маски до перенісся.
Ще один метод - купити професійні засоби, що сприяють мінімізації утворення конденсату на скляних лінзах.
- Раніше ми розповіли про хитрощі, які спростять ваші будні на кухні.
- Читайте також на theLime, як врятувати речі, які сіли.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.