Після того, як стало відомо, що "Євробачення-2023" відбудеться у Великій Британії від імені України, організатори конкурсу визначилися із містами, які поборються за право проведення заходу. Список складається з 7 міст.
Так, Єропейська мовна спілка разом із BBC назвали такі міста-претенденти: Глазго (Шотландія) та англійські Манчестер, Ліверпуль, Бірмінгем, Ньюкасл, Лідс і Шеффілд. Протягом наступних тижнів організатори перевірятимуть локації в кожному з вказаних міст.
Уточнюється, що головний критерій відбору міст, які потрапили до списку, - "здатність міста продемонструвати, що вони мають спроможність, можливості та досвід для проведення події такого масштабу та складності".
За даними BBC, всього 20 міст виявили інтерес до конкурсу, 7 з яких увійшли до шорт-листа. Вибір міста-господаря пісенного конкурсу "Євробачення-2023" зробить BBC спільно з Європейською мовною спілкою. Переможця оголосять восени.
За якими критеріями відбувається відбір?
- Наявність відповідного приміщення та достатнього простору згідно з вимогами конкурсу.
- Зобов’язання, які може взяти місто чи регіон щодо проведення заходу, включно з фінансовим питанням.
- "Культурна пропозиція", яка включає місцеву та регіональну діяльність, а також демонстрацію української культури та музики.
- Узгодження зі стратегічними пріоритетами BBC, як громадського мовника, такими як забезпечення цінності для всіх аудиторій і підтримка економіки Британії.
Букмекери вже називають Глазго та Бірмінгем фаворитами, тоді як Глазго та Манчестер лідирують в опитуваннях на фан-сайтах "Євробачення".
Організатори конкурсу зазначають, що місце проведення має вміщувати близько 10 000 глядачів, бути в межах легкої досяжності до міжнародного аеропорту та мати достатньо місць для розміщення щонайменше 2 000 делегатів, журналістів і глядачів.
Також відомо, що представники "UA: Суспільне" співпрацюватимуть із BBC для розробки українських елементів шоу. Крім того, Україна автоматично потрапляє до Гранд-фіналу разом із "великою п'ятіркою" (до якої входить Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія) після перемоги у цьогорічному конкурсі.
"Маємо намір провести справді унікальний пісенний конкурс, який відзначить дивовижність України та покаже британську музику і творчість у всьому їхньому розмаїтті", - заявила директорка несценарного контенту BBC Кейт Філіпс.
- Тим часом переможці "Євробачення-2022" відмовилися виступати на фестивалі Sea Dance через росіянку. Гурт Kalush Orchestra не хоче виходити на одну сцену із пропутінською артисткою.
- Також Україна братиме участь у "Дитячому Євробаченні-2022" - міжнародному пісенному конкурсі, який Європейська мовна спілка (EBU) щорічно влаштовує для дітей віком від 9 до 14 років. Захід відбудеться у Вірменії 1 грудня 2022 року.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.