Лайм

Як прибрати наліт на зубних протезах, якщо немає спеціальних засобів

Перед використанням краще порадитись зі своїм стоматологом

Кожен із нас знає, що на зубах та на зубних протезах з часом починає з'являтися темний наліт, який утворюється із залишків їжі, сигаретного диму, мертвих бактерій та клітин, а також харчових барвників. І якщо ви вже в курсі, за допомогою яких продуктів можна відбілити зуби, зверніть також увагу на перевірені народні методи, як прибрати наліт з протезів. theLime ділиться простими лайфхаками.

Як відомо, для очищення зубних протезів необхідні спеціальні таблетки-антисептики, які розчиняються у теплій воді. Вони вбивають бактерії і тим самим видаляють темний наліт. Але що робити, якщо їх нема під рукою? Допоможуть перевірені та недорогі народні засоби.

Фото: pinterest.com

Чим та як можна почистити зубні протези в домашніх умовах?

1. Лимонний сік чи лимонна кислота

Беремо чверть лимона, вичавлюємо із неї сік, та змішуємо із зубною пастою. Наносимо отриману суміш на зубний протез на 20 хвилин, потім промиваємо у воді й очищаємо щіткою.

2. Ополіскувач для рота

Змішуємо ополіскувач з лимонним соком та водою. У такому розчині можна зберігати зубний протез.

3. У мікрохвильовій печі

Цей спосіб можна застосовувати лише для протезів, які не мають металевих елементів. Опускаємо конструкцію в очищаючий розчин, потім вмикаємо мікрохвильову піч на 2 хвилини.

Як прибрати наліт на зубних протезах?

Зубні протези можна легко очистити від темного нальоту за допомогою розчину на основі оцту. Однак цей метод слід застосовувати тільки для повних знімних протезів.

1. Беремо велику ємність – бажано, щоб вона була скляною.

2. Необхідно взяти білий дистильований оцет. Фруктовий або столовий використовувати не варто через специфічний аромат.

3. Змішуємо оцет із водою у пропорції 1:1. Розчин у мисці має повністю покрити конструкцію.

4. Для того, щоб розм'якшити відкладення, необхідно щодня викладати протез в отриманий розчин приблизно на 15 хвилин. Якщо на ньому є зубний камінь, залишаємо його на всю ніч.

5. Виймаємо протез із розчину та інтенсивно тремо мокрою щіткою. Оцет не видалить темний наліт, але пом'якшить достатньо, щоб його можна було прибрати механічним способом. Якщо після одного замочування темний наліт залишився, повторюємо процедуру декілька разів.

6. Після чищення промиваємо зубні протези, щоб видалити залишки їжі та засобів для чищення.

Відзначимо, що розчин після використання необхідно вилити, тому що в ньому залишаються частинки нальоту, каменю, бактерії та все те, що було на поверхні протезу.

Важливо! Не можна використовувати порошкоподібні очищуючі речовини, такі як зубний порошок і харчова сода. Вони призводять до непридатності верхнього шару, створюючи на ньому подряпини, і псують зовнішній вигляд.

Фото: pinterest.com

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також