Досвідчені дачники знають, що цибулю і часник можна саджати навесні або восени. Головне – підібрати правильний сорт, оптимальний час для посадки і дотримуватися простих правил. І якщо ви вже знаєте, які зубчики дадуть найбільший урожай часнику, візьміть собі на замітку, ніж підгодувати грядки перед посадкою. theLime вирішив докладніше розповісти про це.
Читайте також: Соляний розчин, фітоспорин та інші засоби для обробки озимого часнику перед посадкою.
Щоб отримати хороший урожай та великі головки озимого часнику, обов'язково слід заздалегідь удобрити ґрунт. Підготовку можна розпочати ще за 2-3 тижні до посадки, а то й за місяць.
Місце для грядки вибираємо відкрите, сонячне та сухе. Часник не переносить кислі та перезволожені ґрунти – навесні посівний матеріал може просто згнити у сирій землі.
Для дезінфекції землю обробляємо розчином мідного купоросу – 1 ложка на відро води. Потім її потрібно скопати на глибину приблизно 20 см, видаляючи бур'яни та їх коріння, а потім уже вносити добрива.
Читайте також: Правила посадки часнику на зиму, які допоможуть отримати великий урожай наступного року.
Які добрива слід внести перед посадкою часнику?
Перегній або компост
На 1 кв. м вносимо не менше 5 кг перепрілого перегною або компосту, додаючи до нього 20 г суперфосфату і склянку деревної золи. Після цього грунт добре поливаємо і вкриваємо плівкою.
Свіжий гній дуже добре діє як підживлення, але вносити його восени не рекомендується: головки стануть пухкими, а сама рослина стане сприйнятливою до грибкових захворювань.
Зола
Відмінним органічним добривом є зола. Її вносять разом із компостом під час перекопування або додають безпосередньо до борозенок під час посадки. Можна за кілька тижнів після посадки полити розчином золи: 1 ст. л. на 1 л води, 2-3 л на кв. м посадок. Деревна зола – повноцінне комплексне добриво, що складається з набору мікроелементів, його внесення сприяє зростанню великих головок.
Хімічні препарати
Найбільш корисними восени будуть калійні солі, подвійний суперфосфат, сульфат калію, нітрофоска. Вносити їх найкраще комплексно, змішуючи із золою та органічними добривами – перегноєм чи компостом.
- Раніше ми розповіли, коли найкраще садити цибулю на зиму.
- Читайте також наLime, коли сприятливі дати для посадки озимого часнику в 2023 році.
Цікаві новини для вас:
- Не чекайте стійких морозів: коли збирати врожай капусти.
- Чим мульчувати дерева та чагарники на зиму, щоб захистити їх від морозів.
- Навіщо білити дерева восени і як це правильно робити: поради садівникам.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.