Лайм

Починати можна у вересні: сприятливі дати для посадки озимого часнику у 2023 році

Зробити це потрібно за 35-45 днів до початку стабільних морозів

У вересні, коли врожай часнику вже зібраний та відправлений на зберігання, городники розпочинають підготовку до наступного дачного сезону. Починаючи з вересня на грядках вже можна висаджувати часник озимий. Згідно з посівним календарем 2023 року, 23-24 вересня - найсприятливіші дати для посадки часнику.

Читайте також: Садимо озимий часник: городники назвали дієвий засіб для обробки зубчиків.

Фото: pixabay.com

При посадці озимого часнику слід орієнтуватися на погоду. Найкраще розпочати ці городні роботи за 35-45 днів до того, як встановляться стабільні морози. Таким чином коренева система часнику встигне розвинутися, але листя не проросте. Якщо на вулиці буде занадто тепло, паростки можуть прорости зарано, а зимою загинути від холоду.

Досвідчені городники саджають часник на зиму з кінця вересня до середини-кінця жовтня. У жовтні найбільш сприятливі дні для цієї роботи – 15, 21, 22. Також ви можете запланувати посадку часнику на 2, 3, 6-8, 16-17, 25, 26, 29 та 30 жовтня.

Підготувати грядку для озимого часнику потрібно заздалегідь. Добре підходять ділянки на сонячній стороні, де після дощів не буде стояти вода. Найкраще садити часник на грядках, де до цього росла картопля, капуста, бобові культури або гарбузи. Садити часник з року в рік в тому самому місці агрономи не рекомендують.

Читайте також: Хитрість у зберіганні цибулі, яка захистить її від гниття в домашніх умовах.

За 2 тижні до посадки часнику ґрунт можна удобрити. На 1 квадратний метр грядки внесіть перегній (5 кг), калійну сіль (20 г) і суперфосфат (30 г). Після цього слід перекопати грядку, вибрати бур'яни, розрівняти ділянку. Якщо раніше на ній були рослини, які хворіли на грибкові або бактеріальні захворювання, грунт можна знезаразити розчином мідного купоросу (1 ч. ложка на 10 л води). Рівномірно полийте грядку, накрийте плівкою і залиште на два тижні.

За пару днів до посадки часнику на зиму можна додатково удобрити грядку сечовиною. На 1 квадратний метр землі знадобиться половина столової ложки добрива.

Зверніть увагу на якість посівного матеріалу. Зубчики мають бути міцними, здоровими, без ознак хвороб чи ушкоджень. Зробіть борозенки глибиною 7-10 см на відстані близько 25 см. Відстань між зубчиками часнику в одній борозенці має становити близько 15 см. Закінчивши роботу, замульчуйте грядку соломою або сухою травою. Це допоможе зберегти вологу та підтримувати стабільну температуру ґрунту.

Дізнайтеся також, чим обробити теплицю після збирання врожаю. Це важливо задля профілактики хвороб рослин.

Цікаві новини для вас:

Новини партнерів

Читайте також

12 страв на Святвечір: добірка простих і смачних рецептів

Розповідаємо, які 12 традиційних українських страв треба приготувати на Святвечір - прості рецепти

Геніальний лайфхак допоможе зібрати дрібні предмети за хвилину

Експерт з прибирання показала лайфхак зі шкарпеткою, який допоможе зібрати дрібні предмети з підлоги

Часниковий хліб, на запах якого прибіжать сусіди: простий рецепт до вечері

Фудблогерка розповіла, як приготувати ніжний і ароматний часниковий хліб з сиром і травами