Плодові дерева необхідно ретельно підготувати до зими перед настанням перших холодів: їх потрібно обробити мідним купоросом , а також побілити, щоб захистити стовбур від промерзання, вітру, перепадів температур, гризунів. theLime також вирішив розповісти, чим підгодувати дерева восени.
Читайте також: Які рослини потрібно обов'язково вкривати на зиму, щоби вони не вимерзли.
Навіщо підживлювати плодові дерева восени?
Мета осіннього підживлення – зміцнення імунітету та кореневої системи рослин, що допоможе їм легше перенести морози та дати рясні врожаї наступного року. Простіше кажучи: коли навесні температура починає підвищуватися, запускається метаболічна реакція. Дерева починають використовувати запаси, закладені минулої осені та збережені взимку, для приросту.
Досвідчені дачники вносять як підживлення восени фосфорні добрива. Оброблений сірчаною кислотою кам'яний фосфат створює легко доступний фосфор, званий суперфосфатом.
Є два типи суперфосфату: звичайний суперфосфат та подвійний. Обидва одержані з нерозчинного мінерального фосфату, що активується кислотою.
Простий суперфосфат містить 20% фосфору, а подвійний – близько 48%. Стандартна форма, як правило, включає кальцій та сірку.
Перед внесенням суперфосфату слід знати, що рівні pH ґрунту впливають на доступність фосфору для використання рослинами, причому найбільша доступність досягається, коли pH ґрунту становить від 6,5 до 7,0.
Читайте також: Потрібно встигнути до морозів: список важливих осінніх робіт на городі та в саду.
Як вносити суперфосфат?
Слід зазначити, що фосфорні добрива мають тенденцію залишатися дома, а чи не переміщатися грунтом, як " рухаються " азот і деякі інші добрива. Отже, суперфосфат приносить найбільшу користь, коли його вносять у ґрунт на рівні коріння, де плодові дерева та чагарники здатні поглинати поживні речовини.
Ґрунт необхідно добре розпушити і зволожити перед внесенням цього добрива.
При використанні гранульованої форми викопайте маленькі ямки прямо по кореневій лінії та заповніть їх рівною кількістю добрива. Одна жменька гранул дорівнює приблизно 35 г суперфосфату. Потім потрібно полити.
- Читайте також на theLime, чи потрібно прибирати опале листя в саду восени: аргументи за і проти.
Цікаві новини для вас:
- Гашене вапно від личинок і шкідливих мікроорганізмів у ґрунті: як його використовувати.
- Дадуть багатий урожай: які сорти цибулі найкраще підходять для посадки на зиму.
- Як підготувати гладіолуси до зими: поради і лайфхаки досвідчених садівників.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.