З приходом осені у садівників закінчується гаряча пора, адже вже зібрано врожай майже всіх фруктів та овочів. У цей час можна завершити важливі роботи в саду та на городі, а також підготувати грядки та рослини до зими, зокрема вкрити їх. theLime вирішив докладніше розповісти, які рослини потрібно обов'язково накрити перед заморозками.
Читайте також: Чим укривають виноград на зиму: найкращі способи та матеріали для захисту лози.
Особливо вразливі взимку теплолюбні багаторічники, екзотичні квіти, а також декоративні та хвойні чагарники віком до чотирьох років.
Перелік рослин, які погано переносять морози
Хвойні дерева
Взимку вони страждають від сонячних опіків. Тому спочатку гілки потрібно добре стягнути шпагатом, потім укутати мішковиною та прив'язати цю конструкцію до опори.
Укриття туй надійно захистить вічнозелені рослини від висушення сильними вітрами в безсніжні зими, збереже насичене зелене забарвлення хвої, створить оптимальні умови для хвойних рослин у період тривалих морозів і продовжить природний спокій рослин при ранніх відлигах.
Усі троянди, крім паркових
Плетисту троянду потрібно зв'язати, укласти на лапник, а потім укрити спанбондом. Ще зверху слід засипати хвойними гілками. Кущову троянду зазвичай ховають під каркасне укриття, штамбові слід укутати спанбондом або мішковиною.
Лаванда
Досвідчені садівники радять зв'язати рослині гілки та накрити хвойними гілками чи спанбондом.
Клематиси
Ці квіти спочатку зняти з опор, потім викласти на дерев'яний настил або застелити хвойні гілки - лапник. Потім необхідно обернути рослину спанбондом і засипати листям або лапником.
Гортензії
Досвідчені садівники радять спочатку побудувати над рослиною каркас, а потім накрити матеріалом, що дихає.
Іриси
Ці квіти покривають зимою хвойними гілками, соломою, торфом чи спанбондом.
Рододендрони
Перед укриттям рослини необхідно зв'язати, встановити каркас і накрити спанбондом.
Цибулинні квіти
Лілії, нарциси, тюльпани та інші цибулинні квіти потрібно вкривати хвойними гілками.
Хости
Ці багаторічні рослини потрібно обрізати після того, як пожовкне і засохне листя. Потім необхідно замульчувати ґрунт, а рослину накрити хвойними гілками, листям або спанбондом.
Будь-які молоді та плодові дерева
Утеплення плодових дерев на зиму дозволяє запобігти утворенню тріщин на корі, які виникають при зимових відлигах з наступними сильними морозами.
Читайте також: Чим мульчувати дерева та чагарники на зиму, щоб захистити їх від морозів.
Обов'язково вкрити на зиму слід рослини, які були посаджені восени і не встигли добре вкоренитися та наростити коріння. Зимове укриття рослин забезпечить краще приживлення кореневої системи пізно пересаджених або слабо укорінених рослин, захистить поверхнево розташовану кореневу систему та молоді пагони від вимерзання при низьких температурах та відсутності снігового покриву.
- Читайте також на theLime, навіщо білити дерева восени і як це правильно робити.
Цікаві новини для вас:
- Дадуть багатий урожай: які сорти цибулі найліпше підходять для посадки на зиму.
- Чим підживити грядку перед посадкою озимого часнику: найкращі осінні добрива.
- Не чекайте стійких морозів: коли збирати врожай капусти.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.