У липні багато городників викопують цибулю та готують урожай до зими. Далеко не всім вдається довго її зберігати: цибуля може почати гнити і незабаром стати непридатною для вживання. Щоб цього не сталося, потрібно знати кілька правил збирання, просушування та підготовки цибулі до тривалого зберігання.
Цибулю вважають готовою до викопування, якщо вона відповідає кільком важливим ознакам:
- цибулини набрали сортовий розмір та вагу;
- листя пожовтіло і лягло;
- зовніші лусочки стали сухими.
Читайте також: Розумний метод із сіллю допоможе довго зберігати часник у домашніх умовах.
Викопувати цибулю слід у суху погоду, а за 7-10 днів до цього припинити полив, щоб вона не згнила. Але якщо йдуть затяжні дощі, затягувати зі збиранням урожаю не можна. Його слід викопати, зібрати і відправити на просушування в місце, що добре провітрюється. До повного висихання в таких умовах може пройти багато часу: до 3 тижнів або й більше.
Цибулю збирають лопатою чи вилами, підкопують і потім легко витягають. Грудки землі зчищають руками. Не бийте цибулю об землю чи одна об одну: це підвищує ризик гниття.
Відразу обрізати коріння та листя не можна: робіть тільки після повного висихання. Місце для сушіння цибулі має бути захищеним від прямих сонячних променів, але при цьому добре провітрюваним.
Читайте також: Що робити з гіркими та кривими огірками: три поради, щоб покращити врожай.
Коли "борода" (коріння) і листя цибулі повністю засохнуть, деякі заплітають її в коси і підвішують. Робити це не обов'язково, адже цибулю можна просто обрізати. Корінці зістригають ножицями, залишаючи близько 5 мм, а потім відрізають суху частину пера. При самій цибулині залишаємо м'яку шийку, яка не висихає.
Після обрізання цибулю можна відсортувати. Великі овочі починають гнити швидше, тому їх рекомендується використовувати першими. Цибулю викладають у дерев'яні або пластикові ящики з гарним доступом повітря. Так вона може довго зберігатися.
Раніше ми розповідали, чому повільно червоніють помідори та як допомогти їм дозріти.