З 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новоліанський календар, тому багато церковних свят змінили свої дати. Михайлове чудо українці відзначатимуть 6 вересня, замість 19 вересня. Розповідаємо, що це за свято і кого віряни вшановують цього дня.

Читайте також: Красиві вітання і листівки з днем архангела Михаїла.

Церковна назва свята – спогади чуда Архістратига Михаїла у Хонех. Цього дня православні християни вшановують святого Архангела Михаїла та згадують чудо, яке сталося у містечку Хонех у 4 столітті. У народі свято називають Михайлів день.

Ікона "Архангел Михаїл з Чудом у Хонех" Фото: Wikipedia

Історія свята Михайлове чудо

У містечку Хонех (нині – Колосси, Туреччина) було зведено церкву Архістратига Михаїла. Її збудували віряни, рідні яких зцілилися від хвороб по молитвах святого. Служителем став християнин на ім'я Архип.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Маленька церква наповнювалася вірянами, які приходили за зціленням, і це не сподобалося місцевим язичникам. Вони змінили русло гірської річки, щоб вода затопила будівлю.

У цей момент завдяки молитвам Архіпа з'явився Архангел Михаїл і врятував храм. Святий своїм мечем зробив ущелину, куди пішла вся вода. Це і називають Михайловим чудом.

Значення свята Михайлове чудо

Символічно церква нагадує, що кожен вірянин, навіть простий пономар чи прочанин, почутий Господом та Його ангелами. Архистратиг - "старший воїн, ватажок духовного воїнства Господнього". Архангела Михаїла називають Архистратиг, бо він - головний серед ангелів, ватажок, керівний воїнства ангелів.

Архангел Михаїл переміг диявола та скинув його з неба на землю. Він є головним та найсуворішим захисником віри.

Що потрібно робити в Михайлів день

6 вересня за "новим" календарем віряни йдуть до церкви, ставлять свічку біля ікони Архангела Михаїла і просять у святого здоров'я для живих рідних та упокою душі для померлих.

Читайте також: За перемогу над злом, хворобами та упокій душі: три сильні молитви Архангелу Михаїлу.

За переказами, молитви на Михайлове чудо вимолюють гріхи свого роду.

Фото: unsplash.com

Цікаві новини для вас: