Осіннє підживлення - важливий етап у догляді за квітами, який не можна пропустити. Більшість рослин вже завершують вегетацію, але продовжують витрачати багато енергії та корисних мікроелементів. Щоб допомогти квітам успішно перезимувати, їх необхідно підживити. Досвідчені садівники використовують народні добрива для підживлення декоративних культур.
Читайте також: Щоб троянди краще перенесли зиму, у вересні їх слід підживити: які добрива допоможуть.
Чим підживити квіти на клумбі восени
Одне з найпопулярніших народних добрив - лушпиння цибулі. Воно допомагає захистити рослину від шкідників, а також сприяє пишному цвітінню.
Лушпиння цибулі розводять з водою в таких пропорціях: дві жмені лушпиння на 5 л води. Далі суміш ставлять на плиту і доводять до кипіння. Коли розчин закипить, його знімають з вогню та залишають настоюватися на добу. Перед використанням настій проціджують та розбавляють водою (на відро води 10-12 л додають 500 мл цибульного розчину).
Добриво з лушпиння цибулі підходить для поливу будь-яких садових культур.
Ще один популярний народний засіб - деревний попіл. Він є основним джерелом елементів живлення, а його запах відлякує шкідників, які мешкають у ґрунті та псують рослини.
Читайте також: Чим підживити виноград після збору врожаю: органічні та мінеральні добрива.
Попіл засипають у борозенки вздовж кущів, після чого присипають землею. Таке підживлення вносять раз на місяць.
Використовують також рідке добриво з попелу. У відрі води розводять 0,5 л попелу та поливають грядку з квітами. Після поливу ґрунт розпушують.
Найкраще на підживлення попелом реагують клематис, дельфініум, шавлія, барбарис. А іриси бородаті та флокси посипають сухим попелом прямо по листю.
Перепрілий гній (трирічний) - ще одне народне добриво для садових культур. Він насичує рослини необхідними мікроелементами. Для розчину 1/4 частину лопати розводять у відрі води (10 л) і поливають рослини при потребі вологи.
Ще одне добриво – кавова гуща. Її просто виливають у квітник та присипають землею. Запах кави не подобається слимакам – головним садовим шкідникам.
- Швидко росте та оздоровлює ґрунт: чим засіяти грядки у вересні, щоб земля відпочила.