У березні городники садять насіння помідорів, перцю та баклажанів на розсаду. Іноді сходи розкривають занадто пізно, через що розсада може витягнутися – стати тонкою та довгою. Досвідчені городники знають, що перейматися через це не варто. Є швидкий спосіб врятувати рослини, допомогти їм стати міцними та здоровими.
Читайте також: Зведіть полив до мінімуму: практичні поради для порятунку розсади, яка витягнулася.
Авторка каналу "Півтори сотки" показала, що робити з розсадою помідорів, яка витягується. Потрібно підсипати до неї землі та трохи полити розчином фітоспорину.
"Візьміть ґрунтову суміш, яка у вас є, і обережно чайною ложкою досипте її між розсадою. Підсипайте землю доти, доки на поверхні рослини не виступатимуть на 1-1,5 см", - каже городниця.
Після цього розсаду томатів потрібно зволожити розчином фітоспорину. Щоб його приготувати, візьміть 1 ст. ложку пасти цього біопрепарату, розмішайте з 2 ст. ложками теплої кип'яченої води. Потім із цього концентрату приготуйте розчин для обробки землі для розсади. 1 чайну ложку концентрованого розчину фітоспорину розчиніть в 1 літрі теплої кип'яченої води та обробіть ґрунтову суміш із розсадою.
Авторка відео не радить використовувати пульверизатор для слабкої та тонкої розсади, щоб її не пошкодити. Краще взяти медичну грушу, набрати в неї розчин фітоспорину та підлити під кожну рослинку в коробочці з розсадою.
Читайте також: У яких випадках розсаду не можна підгодовувати: це їй тільки зашкодить.
Після обробки коробок з розсадою томатів поставте в добре освітлене місце. Слідкуйте, щоб температура була не дуже високою, інакше рослини продовжать витягуватися.
"На цьому етапі розсаді потрібно 12-14 годин світла. Якщо у вас занадто темно, використовуйте лампи для досвічування розсади у вечірній час. Якщо такої можливості немає, поставте коробочки з розсадою туди, де більше світла", - радить городниця.