Гортензії, як і багато інших квітів, потребують правильного та якісного догляду. Тільки за таких умов вдасться отримати пишне цвітіння та здорові рослини. І якщо ви вже знаєте, коли обрізати кущі гортензії, візьміть собі на замітку, як правильно за ними доглядати, щоб вони довше радували око навесні та влітку. theLime вирішив докладніше про це розповісти.
Читайте також: Експерти назвали садові рослини, які в жодному разі не можна обрізати у лютому.
Коли знімати укриття із гортензій?
Гортензія крупнолистова є менш зимостійкою, тому її вкривають на зиму. Навесні рослини спочатку провітрюють, а у квітні укриття поступово знімають.
Бажано робити це у похмуру погоду, щоб гортензії легше адаптувалися до змін. Важливо не допустити перегрівання кущів під непроникною плівкою або руберойдом. Повністю знімають укриття після того, як бруньки почнуть рости. Якшо є загроза заморозків, рослини необхідно укрити шаром нетканого матеріалу.
Кущі гортензії Саржента та дуболистої перед зимою рясно мульчують компостом, торфом, сухою скошеною травою, хвойними голками, корою, щоб запобігти загибелі коренів.
Весною це укриття можна частково знімати до кінця квітня – початку травня. Повністю відкривають кущі у травні. Після зняття мульчі ґрунт обережно розпушують. Навколо куща прибирають залишки старого листя, бур'яни, суху траву.
Читайте також: Коли обрізати плодові дерева: досвідчені садівники роблять це до кінця зими.
Як правильно обрізати гортензії різних видів?
Деревоподібну і волотисту гортензії обрізають приблизно в березні-квітні, до початку сокоруху.
Пагони у деревоподібної гортензії обрізають, залишаючи 3-5 бруньок. При загущенні куща можна вирізати частину пагонів до рівня ґрунту. Якщо обрізка щадна, коли видаляють лише відцвілі торішні суцвіття і верхню частину пагонів, рослина формує багато нових суцвіть, але їх розмір буде невеликим. У будь-якому випадку обов'язково видаляють загиблі, надто слабкі, викривлені пагони.
Гортензія волотиста також вимагає санітарної та формуючої обрізки. Її ступінь відбивається на термінах та якості цвітіння. Якщо на торішніх приростах залишають по дві бруньки, то роблять сильну обрізку, рослина досить довго нарощує пагони, починає пізніше цвісти, але при цьому утворює великі суцвіття.
При помірній обрізці на 4 бруньки можна розраховувати на середні терміни цвітіння та проміжний розмір суцвіть. Слабка обрізка зводиться до видалення минулорічних суцвіть і призведе до раннього цвітіння, але утворення невеликих суцвіть.
Теплолюбна крупнолистова гортензія, а також деякі інші види (гортензії Саржента, дуболиста, черешкова) цвітуть на пагонах минулого року. Їм потрібна тільки санітарна обрізка і видалення сухих, підмерзлих, слабких пагонів і рослин, що занадто густо ростуть, а також порушують гармонійну форму. Видаляють торішні сухі суцвіття до перших бруньок. Операцію бажано проводити за набрякання бруньок, що дозволяє визначити пошкоджені після зимівлі пагони.
Читайте також: Чим підживлювати тюльпани навесні, щоб вони довго та яскраво цвіли.
Чим підгодувати гортензії навесні?
Весняне підживлення робляють після видалення мульчі. Використовують азотні, комплексні добрива або спеціальні суміші для гортензій, щоб рослини наростили пагони та заклали суцвіття.
Добрива можна вносити в рідкому вигляді, наприклад, розвести 20 г сечовини на 10 л води і використовувати 2-5 л на один кущ, залежно від його віку і розміру. Спеціалізовані суміші можуть бути як у рідкому, так і сухому вигляді. Сухі добрива закладають у ґрунт під кущем, при цьому розпушувати його потрібно неглибоко, оскільки коріння у гортензії поверхневе, його легко пошкодити. Після цього грунт рясно поливають і мульчують шаром свіжого матеріалу (тирса, стружка, торф) заввишки 5-10 см.
Як поливати гортензії?
Навесні гортензії, як ніколи, потребують рясного поливу, тим більше якщо зима була практично безсніжна, і запас вологи в ґрунті практично вичерпався.
Для поливу використовуйте відстояну, нагріту на сонці воду. Бажано не поливати гортензії безпосередньо зі свердловини або криниці крижаною водою. Під час поливу відсуньте шар мульчі, а потім прикрийте ним зволожений грунт.
- Читайте також на theLime, коли пікірувати петунію і як це правильно робити, щоб всі квіти прижилися.
Цікаві новини для вас:
- В які дні у березні краще садити насіння на розсаду: місячний календар городника.
- Як правильно обрізати ягідні кущі та дерева навесні, в якому разі це робити не слід.
- Як захистити плодові дерева після весняної обрізки: засоби для обробки зрізів.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.