Обрізка – одна з найважливіших процедур у догляді, яка захистить дерева та кущі від вимерзання та забезпечить багатий урожай у майбутньому. І якщо ви вже знаєте, коли її краще проводити, візьміть собі на замітку, чим обробити плодові дерева після. theLime розповідає про найдієвіші засоби.
Читайте також: Як правильно обрізати ягідні кущі та дерева навесні, в якому разі це робити не слід.
Після обрізки можна легко занести інфекцію, що нашкодить дереву. Саме для мінімізації ризиків зріз потрібно обробити фарбою чи садовим варом.
Фарба вважається ефективнішою, якщо додати до неї будь-який фунгіцид. Наприклад, хлорокис міді або мідний купорос. До того ж фарбу легше наносити. Тримається вона набагато краще, особливо якщо потім буде йти дощ. Тому зріз буде повністю захищений від негоди.
Читайте також: Навіщо навесні обробляти смородину окропом: зробіть це перед тим, як розпустяться бруньки.
Якщо на вулиці досить прохолодно, садовий вар швидко застигає, тому наносити його може бути важкувато. Доведеться безпосередньо перед процедурою "розігрівати" речовину.
Також садовий вар можна наносити тільки на добре просушену поверхню, а деякі садівники стверджують, що рани дерева гояться гірше, якщо вибрати цей спосіб обробки.
Є ще один простий спосіб, який підійде, якщо у вас немає ні фарби, ні садового вару. Беремо 10 мл йоду та 100 мл лляної олії, добре перемішуємо і наносимо на зріз за допомогою пульверизатора.
- Читайте також на theLime про те, щоб гортензія пишно зацвіла, її необхідно правильно обрізати навесні.
Цікаві новини для вас:
- Не боїться заморозків: вже у березні редиску можна сіяти у відкритий ґрунт.
- Що додати в ґрунт під час посіву баклажанів, щоб виросла міцна розсада.
- Які дні найкраще підходять для посіву петуній на розсаду: сприятливі дати у лютому та березні.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.