Лайм

Психолог Андрій Козінчук дав поради людям, які чекають на своїх рідних з війни

Експерт радить посилено піклуватися про себе

15 серпня Верховна Рада продовжила воєнний стан та термін проведення загальної мобілізації в Україні ще на 3 місяці. Вже понад 700 тисяч воїнів захищають країну від російських окупантів, і з кожним місяцем війни кількість учасників бойових дій зростає. Це означає, що дедалі більше родин в Україні чекають повернення з війни своїх рідних. Перебуваючи в стані постійної тривоги, вони потребують підтримки та опори.

Військовий психолог та ветеран Андрій Козінчук на своєму YouTube-каналі "У моїй голові" дав кілька порад людям, чиї чоловіки, родичі, кохані та друзі зараз воюють.

Фото: Getty Images

У стосунках із військовими людина, яка чекає, постійно перебуває у неповноті інформації, боїться, що партнера можуть убити, взяти в полон, поранити. За словами психолога, така людина більш напружена і потребує посиленої турботи про себе.

"Людині, яка чекає на військового, необхідна підтримка. Тому що вона не просто партнерка чи партнер, а людина, яка чекає. Телефон, який знаходиться поза зоною досяжності, постійно шукає мережу і батарея швидше сідає. Його потрібно частіше заряджати, і у людей така ж штука - потрібно більше ресурсу для себе", - говорить Козінчук.

Фото: Getty Images

Яких помилок слід уникати

"Ті, хто чекає на рідних з війни, часто роблять таку помилку: "Я не буду їсти, тому що їм там не до їжі. Я не купуватиму нових речей, ходитиму в старому, бо мій чоловік, син чи брат знаходиться там". Але вам якраз треба більше їсти, більше спати, більше дбати про себе. Бо ви витрачаєте більше енергії, коли чекаєте”, - каже Козінчук.

Психолог порадив таким людям дозволяти собі маленькі радості, щоб відновлювати ресурс. Також дуже важливо мати людину, яка зможе вислухати та підтримати у скрутну хвилину.

"Іноді таких людей не знаходиться. Тому дуже вдале рішення, щоб дружина, яка чекає на свого чоловіка з війни, знайшла таких же дружин. Вони вас дуже добре зрозуміють", - рекомендує він.

Також Андрій Козінчук радить людям не соромитись ділитися з рідними на передовій своїми проблемами.

"Якщо цивільні у стосунках на відстані можуть говорити про свої проблеми, то дружина, яка чекає на чоловіка-військового, свою проблематику може не розкривати. "Як я розповідатиму, що у мене кран потік, коли у нього там кров тече у побратима". Але вам все одно треба ділитися, розповідати про події, які є у вашому житті, - каже психолог. - Відносини на відстані - це коли ваше життя не зупиняється. Ви і надалі функціонуєте, радієте, розвиваєтесь, але ваш партнер підтримує вас саме звідти".

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

"Після перемоги хочу поїхати в Одесу на берег моря і годувати чаєчок у вільній Україні". Інтерв’ю з акторкою Віталіною Біблів

Віталіна Біблів пригадала роботу в українсько-російських серіалах, розповіла про життя театру під час війни, благодійну діяльність та улюблені проекти.

"Володимир Зеленський підтвердив всі мої страхи". Інтерв’ю з акторкою Наталією Васько

Українська акторка Наталія Васько висловилася про президента України Володимира Зеленського, розповіла про виступи на Сході України та благодійну діяльність.

"З одного боку війна – це час жахливих випробувань, а з іншого – це час мріяти": інтерв’ю з Олесею Жураківською

Олеся Жураківська відповіла на запитання про театральні будні, хейт українських артистів, які пов'язані з країною-агресоркою, а також пригадала свої знакові ролі