Щоб домашня консервація довго зберігалася і радувала смаком, мало простерилізувати банки, підібрати хороший рецепт та красиві овочі. Якщо металеві кришки на банках заіржавіють у вологому підвалі, заготовки можуть стати повністю непридатними для вживання. Розповідаємо, як цього уникнути.
Які кришки використовувати для консервації
У продажу можна знайти кришки з білої жерсті, покриті оловом. При контакті з продуктами харчування вони окислюються та виділяють шкідливі речовини, тому термін придатності їх обмежений одним роком. Такими кришками допускається закривати банки з вареннями, желе та джемами, але тільки на дуже короткий час.
Жовті металеві кришки для консервації покриті шаром лаку. Вони захищають метал і можуть використовуватись за призначенням протягом 3 років. Втім, якість кришок може бути різною. Щоб перевірити, чи не дістався вам неліквід, змочіть ватяний диск ацетоном і потріть кришку. Гарне лакове покриття витримає цей тест.
Як захистити кришки від іржі
Після закочування банок кришки на заготовках можна додатково захистити від агресивного вологого середовища підвалу:
- Щільно обгорніть горловину банки харчовою плівкою або поліетиленовим пакетом, а зверху закріпіть звичайною гумовою стяжкою.
- Обгорніть кришки папером, промасленим будь-яким жиром, олією, смальцем, вазеліном або солідолом.
- Змочіть пензлик або серветку силіконовим мастилом і нанесіть на кришки. Цей синтетичний матеріал на основі олії з елементами силікону повністю безпечний для такого використання та захистить кришки від корозії.
- Щоб іржа не зіпсувала кришки на домашніх заготовках, змастіть їх звичайною олією.
Що робити, якщо кришки на заготовках заіржавіли
Іржа на кришках не просто псує смак продуктів, а й робить їх небезпечними для здоров'я. Насамперед це стосується компотів та заготовок із плодів з кісточками.
Не вживайте в їжу домашню консервацію, якщо кришка вкрилася іржею зсередини, деформувалася, якщо продукти вкрилися пліснявою або мають неприємний запах.
- Читайте також, який пластиковий посуд не підходить для гарячих продуктів та як правильно читати маркування.
- Дізнайтеся, який посуд не можна гріти в мікрохвильовій печі.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.