Стерилізація банок - це термічна обробка посуду, у якому ви будете зберігати домашню консервацію. Якщо ж пропустити цей важливий етап, то через бактерії продукт може зіпсуватися, а всі зусилля у такому випадку виявляться марними. theLime розібрався у цьому питанні детально і готовий вам розповісти, за допомогою яких способів можна легко та швидко простерилізувати банки.
Підготовка до стерилізації
- Перевіряємо ємності на наявність відколів. Для консервації можна використовувати тільки банки без пошкоджень. Не слід брати нерівні кришки з іржею або подряпинами.
- Чистою губкою промиваємо банки і кришки. Бажано для цього використовувати натуральний миючий засіб, гірчичний порошок, соду або господарське мило.
Спосіб 1: стерилізуємо банки в каструлі
Для цього слід наповнити каструлю водою приблизно наполовину і довести рідину до кипіння. Далі кладемо кришки в каструлю, а зверху ставимо друшляк, сито або грати. На них кладемо сухі банки шийкою донизу.
За наявності можна скористатися спеціальним стерилізатором - пристосування у вигляді плоскої кришки з одним або декількома отворами, в які вставляються банки.
Час стерилізації залежить від розміру банки:
- до 1 л - 6-8 хв;
- 1 - 2 л - 10-15 хв;
- 3 л і більше - 20-25 хв.
Як зрозуміти, що банки простерилізовані?
Основний сигнал - це наявність великих крапель всередині посудини.
Після завершення етапу стерилізаціїї знімаємо банки і ставимо їх на сухий рушник шийкою донизу. Виймаємо кришки з окропу і теж викладаємо на рушник внутрішньою стороною донизу. Слід пам'ятати, що перед початком консервації банки і кришки повинні бути повністю сухими.
Ще один варінт стерилізації банок у каструлі
Ставимо банки шийкою донизу у велику каструлю, а поруч кладемо кришки. Якщо банки не влазать, можна їх покласти горизонтально. Наливаємо воду в каструлю так, щоб вона покривала горлечко банок. Чекаємо, поки вода закипить, і стерилізуємо банки 15-20 хв. В кінці викладаємо їх на сухий рушник.
Спосіб 2: стерилізуємо банки в духовці
Перше, що ми робимо - ставимо банки на деко або решітку в холодну духовку. Можна шийкою донизу або догори - це не так важливо, як у першому способі. Чекати, поки банки висохнуть, теж не потрібно - відразу після їх миття можна сміливо ставити в духову шафу. Ставимо температуру 100-110°C і стерилізуємо банки 20 хвилин. Час стерилізації не залежить від об'єму ємностей. Після закінчення зазначеного часу вимикаємо духовку і чекаємо, поки банки охолонуть. Далі забираємо їх звідти і обертаємо сухим рушником.
Важливо: беремо лише сухий рушник, тому що якщо взяти мокрий, то банки лопнуть від перепаду температури.
У духовку можна класти кришки, що закручуються, натомість резинові - не можна, тому що вони можуть розплавитися. Краще прокип'ятити їх у воді 10-15 хвилин.
Спосіб 3: стерилізуємо банки у мікрохвильовці
Наливаємо в банки 1-2 см води і ставимо в мікрохвильовку. Встановлюємо максимальну потужність і час 3-5 хвилин. Чекаємо, поки закипить вода, а всередині банки з'являться великі краплі. Після чого виливаємо воду і просушуємо банки шийкою донизу на сухому рушнику. Однак є важливий нюанс: у мікрохвильовці не можна стерилізувати кришки.
Спосіб 4: стерилізуємо банки в мультиварці або пароварці
Для цього наповнюємо чашу мультиварки або пароварки водою, опускаємо туди кришки. Встановлюємо насадку для приготування на пару і ставимо банки вертикально шийкою донизу.
Вмикаємо техніку і обираємо режим "Варіння на пару". Після того, як вода почне кипіти, час стерилізації має бути таким же, як у випадку з каструлею. В кінці просушуємо банки і кришки на сухому рушнику.
- Раніше ми писали про те, як почистити чашу мультиварки від їжі, що пригоріла, щоб не пошкодити покриття. Не можна використовувати жорсткі губки та щітки, а також різні агресивні миючі засоби.
- Дізнайтесь, як зберігати яйця в холодильнику, щоб вони довше залишалися свіжими. Перевірте себе!
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.