Лайм

Від 1 до 10 місяців. Як довго зберігаються свіжі овочі після збирання врожаю

Є нюанси, про які ви могли не знати

Зібрати гарний врожай та зберегти його свіжість якомога довше – ціль, яку, ймовірно, кожного сезону перед собою ставлять усі досвідчені господарі та господарки. І якщо ви вже розібралися з тим, як і де зберігати свіжі яблука аж до весни, цього разу дізнайтесь, скільки зберігаються різні овочі і на які моменти слід звернути особливу увагу.

Фото: unsplash.com

Важливі фактори:

  • чим вища температура, то менше за часом зберігатиметься врожай.
  • Важливо не допустити і надто низьких температур, щоб овочі не підмерзли й не зіпсувались.

Як довго зберігається врожай?

Пізня картопля зберігається за температури до 5-6°С і вологості до 95% — до 7 місяців, більш ранні сорти за 2-3°С — до 6 місяців. Важливо: цей овоч слід зберігати у непрозорих мішках, картонних коробках або в коморі з вимкненим світлом. В інакшому випадку, при наявності світла, картопля почне зеленіти та утворювати отруйний соланін.

Якщо гарбузи знаходяться в холоді та сухості, то вони можуть зберігатись до 7 місяців, кавуни за таких самих умов - до двох. Що стосується кабачків, то тут ситуація дещо інша: навіть у прохолоді вони лежать лише близько 15 діб.

Морква та буряк за належних умов можуть зберігатися до 10 місяців, селера - до 8 місяців, редька - до 4. Ці овочі рекомендується закладати у ємність з піском – у такому випадку волога з них виходитиме повільніше.

Цибуля може зберігатись до 10 місяців, часник - до 7. Ці продукти можна зберігати в сітках чи вентильованих ящиках.

Фото: unsplash.com

Капуста пізня і червоноголова за належних умов може зберігатися до 7 місяців, савойська і кольрабі - до 8 місяців. Інші види капусти зберігаються до місяця. На зберігання цей овоч необхідно класти на полиці ніжкою донизу.

Що стосується червоних помідорів, то за температури 0-2°С, вони зберігаються до 1,5 місяців. Зелені плоди потребують вищої температури зберігання, оскільки протягом місяця їм потрібно частково дозріти.

Зберігати врожай можна за різних умов і використовуючи різні правила. Однак якщо бажаєте надовго зберегти свіжість великої кількості продукції, її краще довірити підземним сховищам – у такому місці врожай може зберігатися аж до наступного сезону.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Новини партнерів

Читайте також

Як позбутися пирію на городі: кілька способів, які справді працюють

Як боротися з пирієм на городі - ефективні способи, які допоможуть позбутися бур'яну на участку - прості лайфхаки

Як перевірити, чи свіже яйце: 4 способи, які потрібно знати кожному

Для того, щоб визначити свіжість яєць в домашніх умовах або в магазині, можна скористатися простими лайфхаками