Щоб отримати хороший урожай, насіння розсади перед посадкою в ґрунт потрібно підготувати. Раніше ми розповіли, як обробити насіння томатів, а цього разу поділимося методами для інших культур.
Мікроелементи
Перед посадкою в ґрунт насіння помідорів, огірків, перцю овочевого гороху та інших культур особливо ефективно замочувати у розчині мікроелементів - це універсальні набори, у складі яких міститься бор, залізо, магній, мідь, молібден, кобальт та цинк. Вони є повноцінними нетоксичними мікродобривами, які зручні у використанні.
Концентрація і тривалість обробки можуть бути різними - це залежить від культури, про яку про яку саме йдеться. Найкращий варіант - ознайомитися з інструкцією, що написана на упаковці препарату.
Після замочування насіння не промивають, а просушують до стану сипучості, після чого сіють.
Настій попелу
Досвідчені господарі радять скористатися ще одним ефективним способом: замочити насіння в настої попелу. Для цього дві столові ложки потрібно всипати у літрову банку, залити її повністю теплою водою і настояти у такому вигляді дві доби, час від часу перемішуючи.
Читайте також: Як виростити здорову і міцну розсаду без "чорної ніжки": 9 важливих правил.
Отриманий настій слід обережно злити, занурити у нього марлеві мішечки з насінням і витримати посівний матеріал цибулі та моркви 8-10 годин, тоді як інші культури - 4-5 годин.
Розчин комплексних добрив
Це ще один ефективний метод, який можна використовувати для замочування насіння перед посадкою в землю. Вам знадобиться розчин комплексних добрив типу Кемира-універсал.
В одному літрі води розведіть чайну ложку і витримайте насіння у розчині 12 годин.
Розчин соку алое, каланхое
Наступний можливий спосіб - замочування насіння у розчині соку алое, каланхое. Листя цих рослин стимулює ріст саджанців.
Барботування насіння
Для цього використовують звичайний мікрокомпресор від акваріума. При цьому важливо, щоб під час обробки повітря рівномірно проходило знизу доверху крізь товщу води, в якій барботують насіння.
Суть цього методу полягає в тому, що кисень виступає певним стимулятором для початку біохімічних процесів у насінині. Це різко посилює активність ферментів, забезпечує дружнє проростання, підвищує польову схожість, а у деяких культур прискорює дозрівання.
Цей метод можна поєднувати з обробкою насіння в розчині мікроелементів. Тривалість бортування залежить від культури. Після завершення процедури насіння слід підсушити до стану сипучості і на протязі, але не на сонці, після чого посіяти в ґрунт.
Раніше ми розповідали, коли і як пікірувати розсаду помідорів.
Цікаві новини для вас:
- Як уникнути витягування розсади помідорів: корисні підказки досвідчених господарів.
- Як зрозуміти, що ґрунт для розсади заражений: не пропустіть ці ознаки.
- Заплатити копійки: три ефективні підкормки для багатого врожаю.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.