Досвідчені городники вже з перших днів весни починають замислюватися над тим, що вони саджатимуть на заміській ділянці влітку. У березні можна знезаразити насіння для профілактики захворювань рослин, а також починати сіяти їх для розсади. theLime вирішив докладніше розповісти, як підготувати насіння томатів до посадки.
Спочатку насіння потрібно замочити у розчині марганцівки (1 г/0,5 склянки води) на 15-20 хвилин і промити у чистій воді. Далі розкладаємо в кілька шарів старе простирадло, змочуємо його в розчині мікродобрив для кімнатних рослин і викладаємо насіння, щоб воно наклюнулося. Піддон загортаємо в поліетиленовий пакет та ставимо туди, де температура повітря +25-30°С. Через добу переміщаємо в нижню частину холодильника на 3-4 години, потім знову в тепле місце. Так повторюємо 3 рази. Потім піддон залишаємо в теплі до того часу, як насіння проклюнеться.
Глибина загортання насіння томатів – приблизно 0,5 см, відстань між борозенками – 3 см. Його викладають у рядочки на відстані 2-3 см, проростають вони при температурі +20-25°С.
Потім засипаємо землею і злегка утрамбовуємо, не забуваючи при цьому трохи зволожити. Ємності накриваємо плівкою та ставимо в тепле місце. Після появи сходів переносимо на підвіконня, де вдень температура повинна бути приблизно +18-20°С, вночі – близько +12-14°С. Вдень плівку слід знімати для провітрювання.
Розсада потребує додаткового освітлення. Світловий день має становити 14-16 годин.
Читайте також: Злісні вороги на грядках: які овочі не садять поруч, щоб не зіпсувати врожай.
Підгодовуємо розсаду 1 раз на 10 днів розчином коров'яку (300 г на 10 л води) або курячого посліду (100 г на 10 л води), настояного протягом доби та процідженого.
Після відростання 3-4 справжніх листків розсаду ретельно поливаємо і розсаджуємо в окремі ємності. Це можуть бути магазинні пластикові стаканчики або саморобні пакунки з поліетиленової стрічки або паперу.
У процесі пікіровки відщипуємо третину корінця, що сприятиме кращому розгалуженню кореневої системи. Розсаду поливаємо розчином гумату натрію (1 г на 2 л води). Після того, як земля осяде, досипаємо в ємності землю і злегка притрушуємо попелом.
Розсаду помідорів, як і багатьох інших культур, потрібно загартовувати. Цю процедуру починаємо за 10-12 днів до висадки у відкритий ґрунт, виносячи на вулицю на 1-2 години та збільшуючи час. Залежно від погоди, спочатку її ставимо в тіні. Через три-чотири дні до переселення на постійне місце розсаду залишаємо на вулиці цілодобово.
- Раніше ми розповіли, чому жовтіє розсада перцю та як це виправити.
- Читайте також на theLime, скільки років може зберігатися насіння помідорів, баклажанів, цибулі та інших овочів.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.