Досвідчені городники вже у березні починають замислюватися над тим, що вони вирощуватимуть у себе на заміській ділянці влітку. Як правило, спочатку потрібно знезаразити насіння для профілактики захворювань рослин і підготувати ґрунт, потім сіяти його на розсаду. theLime вирішив поділитися лайфхаками, які допоможуть виростити здорову і міцну розсаду.
Яких правил слід дотримуватись, щоб виростити розсаду без "чорної ніжки"?
1. Ґрунтову суміш у ящиках потрібно полити перед тим, як сіяти насіння. В іншому випадку (якщо ви спочатку посієте насіння і потім поливатимете) насіння з водою буде затягнуте в глиб ґрунту, і період появи сходів затягнеться.
2. Кращий склад грунтової суміші для посіву та пікірування більшості овочевих культур – компост, тирса, пісок у пропорції 2:1:1. Свіжу тирсу слід зволожити слабким розчином аміачної селітри або сечовини.
3. Посіви не потрібно робити занадто густими. Через це рослини будуть довгими, слабкими і можуть уражатися "чорною ніжкою".
Читайте також: Як розпізнати найнебезпечніші хвороби розсади – кореневу гниль і чорну ніжку.
4. Важливо також підтримувати правильну температуру в приміщенні. Щоб розсада правильно розвивалася, вона має бути приблизно +20°С вдень, вночі – +13°С. Загальне правило таке: до появи сходів температура вища, після їх появи – нижче на 5-7°С вдень і на 10°С вночі.
5. Також слід подбати про хороший дренаж. Застій води в ємності із поганим дренажем призводить до загибелі насіння, а також сходів на початковій стадії.
6. Світло та тепло – важливі складові успішного вирощування розсади. Світловий день має бути 12-14 годин. Бажано висвічувати рослини за допомогою додаткового освітлення рано-вранці або ввечері.
Читайте також: Коли та як пікірувати розсаду помідорів: два простих способи.
7. Після появи 2-3 справжніх листків розсаду потрібно пікірувати. Після пікірування рослини поливаємо і притіняємо на 1-2 дні.
8. Перше підживлення розчинами мінеральних та органічних речовин необхідно зробити через 4-5 днів після пікірування. Підгодовуємо рослини раз на 10 днів, чергуючи мінеральні та органічні добрива.
9. Перед тим, як висадити розсаду в ґрунт, її необхідно загартувати. За 10 днів до переселення рослин на грядку виносимо ємності на 2-3 години на засклені лоджії, веранди або відчиняємо вікна в кімнаті. Час перебування розсади на свіжому повітрі поступово збільшуємо.
- Раніше ми розповіли, як зрозуміти, що ґрунт для розсади заражений: не пропустіть ці ознаки.
- Читайте також на theLime, що робити, щоб розсада не витягувалася.
Цікаві новини для вас:
- Швидкий і смачний рецепт: як приготувати ніжні рибні котлети в паніровці з кунжуту.
- 7 речей, які роблять образ дорожчим: їх варто мати у гардеробі.
- Що таке європейський манікюр і чим він відрізняється від звичайного: фото.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.