РУС. | УКР.

Неділя, 19 листопада
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.48
Політика
Погляд

План Путіна: як Росія намагається закріпитися на Донбасі

Кремль не прагне до вирішення конфлікту

Кремль не прагне до вирішення конфлікту Фото: EPA/UPG

Згідно з офіційною заявою Кремля, у розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель президент Росії Володимир Путін погодився з ідеєю розміщення миротворчої місії ООН не тільки на лінії розмежування на Донбасі, але і на всій території, де діє моніторингова місія ОБСЄ. Москва нібито готова внести зміни в запропонований нею проект резолюції Ради Безпеки ООН. Ці слова були сприйняті як значна поступка з боку Кремля. Російський опозиціонер Костянтин Боровий розповів "Апострофу", як розуміти нову заяву президента РФ, і чому це - спосіб закріпитися на окупованих територіях, а не звільнити їх.

У першій заяві Путін сказав, що всі заходи з введення миротворчої місії вимагають узгодження з бандитами ЛНР-ДНР. Це ідея протягнути їх в політичний процес і фактично заморозити ситуацію, залишити її важкою для України. Мені здається, зараз це та ж сама хитрість, тільки висловлена в модифікованій формі. Головне – це контроль Україною території, кордону. А за допомогою цього плану блокується ця природна вимога. Україна, мабуть, за цим планом не буде допущена до контролю над власним кордоном. Я не думаю, що Україна зацікавлена у збереженні території нестабільності.

Спостерігачі ООН – це, в тому числі, й російські спостерігачі. Схожа ситуація була в Чеченській республіці під час першої війни, коли спостерігачів Росія використовувала для того, щоб збирати розвідувальні дані про розташування сил. Тоді, щоправда, була місія не ООН, а ОБСЄ. Але це та ж ідея – заморозити ситуацію, перетворити її на те, що відбувається в Абхазії, Південній Осетії, Придністров'ї. Це не шлях вирішення проблеми окупації, а спосіб закріпити результати окупації.

Припинити бойові дії – це хороша, правильна мета. Але миротворці – тимчасовий захід. Я думаю, кількість цих формувань ніяк не дозволить контролювати збройні сили Росії на цій території, обмежити їх переміщення і агресію. Я дуже сподіваюся, що буде не той самий результат, що в Придністров'ї, але практика показує, що саме так все і відбувається.

Навряд чи припиняться бойові дії, хоча їх припинення буде, безумовно, позитивним результатом. Але політичний аспект цієї проблеми не дозволяє почати її вирішувати, а саме – заморожує ситуацію. Мета Путіна – створити область нестабільності на території України. Зараз там величезна кількість озброєнь і найманців, і ніяке роззброєння не передбачається. Думаю, для місії ООН будуть створені абсолютно неможливі умови. Не можна припускати, що Путін змінив концепцію, і йому необхідне вирішення конфлікту. Хоча, можливо, це все-таки якийсь крок вперед.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Путін міняє стратегію в Україні, Росія зміцнює війська на Донбасі - Дмитро Тимчук

Дмитрий Тымчук о миротворцах, обмене пленными и новой игре Путина на Донбассе

Забирають потужний важіль: в Порошенка зізналися, як ставляться до Держбюро розслідувань

Создание Государственного бюро расследований (ГБР) не выгодно никому во власти Украины, отмечают источники

Путіна не варто заганяти в глухий кут, є варіант краще - Георгій Тука

Заместитель министра по вопросам временно оккупированных территорий и внутренне перемещенных лиц Георгий Тука об урегулирования конфликта на Донбассе и протестах под Верховной Радой в Киеве.

Новини

Всі новини