RU  UA  EN

Вівторок, 25 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Політика

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Наступ Росії на Азовське узбережжя: як не пропустити момент

Як протистояти Росії в Азовському морі

Чи можливий широкомаштабний наступ Росії через Азовське узбережжя, щоб пробити сухопутний шлях у Крим, "Апострофу" розповів радник Володимира Зеленського з питань безпеки та оборони Іван Апаршин.

Там немає такої можливості. Навіть, коли я служив у Радянському Союзі, ми ніколи Кримському півострову не надавали великого значення, як території, яку треба обороняти якимись дуже потужними силами. Там колись дислокувався 32-й армійський корпус, і вже в 1991-1992 роках ми його звідти знімали. Тобто Крим завжди більше розглядався як база. Сьогодні Крим використовується як інфраструктура, де накопичуються величезні запаси і я не думаю, що звідти можна здійснити прорив.

Сьогодні вже неможливо за ніч перекинути угрупування військ. Є ж система попередження: пішла бригада на навчання - і ми про це знаємо, затрималася - теж про це знаємо, подали запаси - питання, навіщо подали запаси? А, може, шпиталі вже почали розгортати? Є тисячі показників, за якими кожного дня відслідковується ситуація. І наступає момент, коли ми кажемо, що точка неповернення пройдена. Тому нам найважливіше не пропустити цей момент. А щоб цього не пропустити, треба адекватно реагувати.

Читайте: Я можу спланувати військову операцію з повернення Криму та Донбасу - Іван Апаршин

Однак потрібно усвідомлювати, що в Азовському морі ми сьогодні не спроможні протистояти Росії. І тут би я не хотів, щоб наші експерти вимагали від нового президента невідкладно відновити Військово-морські сили. Наприклад, почали там будувати дві нові бази, для чого ви це робите? Невже вони думають, що можна зупинити агресію Росії, побудувавши на березі моря ці бази? Це як зі "стіною" на кордоні з Росією - це нічим не допоможе.

Будь-які військові програми буде затверджувати новий президент. Оскільки профільної освіти в нього немає, дуже важливо розказати, пояснити йому так, щоб він зрозумів. Наприклад, якщо наступ здійснять через територію Білорусі, а у нас там нічого немає. А чому немає? Бо ніхто нічого не спланував. І от тут нам треба передбачити таку можливість. Президент України має почути різні точки зору і оцінити ризики, і ще головніше - наслідки.

Наприклад, якщо новообраний президент запитає мою думку, я йому буду радити негайно звільнити чинного міністра оборони та начальника Генерального штабу.

Новости партнеров

Читайте також

Мультфільми Путіна: хроніка провалів російської "оборонки"

Росія не має реального потенціалу для розробки нових систем озброєнь та допустила ряд гучних провалів в цьому напрямку

Загравання із Путіним призведе до повної втрати суб’єктності України - Дмитро Снєгирьов

План Зеленського провести вибори на Донбасі восени виглядає сумнівно, а хорватський сценарій спільного патрулювання кордону неможливий в Україні

Середньовіччя або провокація ворогів України: хто організував "Уханьську ганьбу"

Масові заворушення в Нових Санжарах, а також істерія в зв'язку із загрозою поширення коронавируса, схожі на штучний процес, запущений ворогами України або діючої влади

Новости партнеров

Загрузка...