RU  UA  EN

Пʼятниця, 24 січня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.10
Політика

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

В історії з Іраном ми як лохи сиділи і чекали, що скажуть США та інші - Денис Богуш

Головна біда Банковій - повільність та нерішучість

Головна біда Банковій - повільність та нерішучість Фото: Апостроф / Дмитро Олійник

Останні події продемонстрували надзвичайну слабкість комунікаційних здібностей української влади. Це призводить до вкрай негативних наслідків, оскільки Банкова програє як на зовнішньому, так і на внутрішній арені. Про проблеми з оперативністю і адекватністю реакції на трагічні події в Ірані, в інтерв'ю "Апострофу" розповів відомий політтехнолог і фахівець з комунікацій ДЕНИС БОГУШ.

- Як Україна повинна була відреагувати на катастрофу літака в інформаційному плані? Чи припустимо таке зволікання із заявами і взагалі чи достатньо переконливо зараз Україна виглядає на міжнародній арені?

- Всю цю ситуацію можна проаналізувати за трьома показниками: перше це швидкість реакції, друге - адекватність і третє - сам контент. Щодо швидкості - є пара важливих правил, які потрібно виконувати. Наприклад, "правило 30 хвилин": якщо ти володієш ексклюзивною інформацією, і ти за півгодини не виклав цю новину, то її викладе хтось інший. Відповідно, і всі лаври отримає твій конкурент. Якщо говорити про подібні катастрофи, які мають політичні наслідки, то часу залишається приблизно 3-5 годин. Тобто, необхідно зробити заяву - наприклад, про те, хто загинув та якою була кількість пасажирів. Про це також знали Канада, Швеція, Іран, Афганістан, Великобританія. Але в результаті не Україна, а інші країни показують швидкість реакції. Швидкість забезпечується з одного боку - розвідкою, а з іншого боку - адекватністю і оперативністю прес-служби.

Ще днями без жодних розвідок в Інтернеті гуляла інформація про те, як збили цей літак. Було очевидним потрапляння ракети, був звук пуску, і всі світові агентства про це сказали. Дурість з нашого боку не звертати на це уваги. Всі бачили падіння літака, уламки з зовнішніми ушкодженнями. Всі бачили бульдозери, які зачищають місце аварії, і всі обговорили це в соцмережах. Але стало очевидним, що наша розвідка не працює, тому що туди посадили людей з "95 кварталу", і свою функцію - оперативно проаналізувати відео, що знаходиться у відкритому доступі і не ганьбитися - вона виконувати не в змозі.

- Як вважаєте, чи повинні були екстрено скликати профільні комітети Верховної Ради - з питань оборони та міжнародних справ - і озвучити свою позицію, враховуючи, що Україна все-таки парламентсько-президентська республіка?

- Почнемо з ситуації з президентом. Коли він відпочиває в Омані і, з одного боку, говорить, що я, мовляв, поїхав туди за свої гроші, а потім раптом з'являється якась офіційна зустріч, а пізніше незрозуміло як він летить з Оману, то коли він прилітає, ніякого позиціонування його, враховуючи масштаб катастрофи, немає. Відпочиває голова СБУ Баканов, відпочивають всі інші керівники ключових служб і відомств, і так - ніхто не збирається оперативно скликати у Верховній Раді комітет з питань оборони, у закордонних справах. Ніхто не збирається забирати депутатів з морів, а більшість політичних лідерів не робить жодних заяв.

- Тобто, Україна знову програла в інформаційному плані?

- Україна систематично показує свою нездатність і імпотентність в реагуванні на подібні ситуації. Хоча Україна може виступити найсильнішим експертом в цій галузі, оскільки це наш літак, ми володіємо ексклюзивною інформацією. Але про це навіть ніхто не говорить. Україна могла б розповісти, що сталося з "Боїнгом", але ми як лохи сидимо і чекаємо, що скажуть США, а також інші країни, у яких є хоч якась розвідка.

- Як в такому випадку Україна повинна була відреагувати на трагедію, щоб виглядати сильним гравцем?

- Україна в цій ситуації могла б показати, що вона - цивілізована і компетентна країна і може допомагати, а також брати участь в міжнародних комісіях і розслідуваннях. Але в результаті, мені особисто за контент дуже соромно, тому що навіть ті повідомлення, які були в соціальних мережах у президента - виходили з граматичними помилками. Вони навіть примудрилися помилитися в слові "Канада" (в одному з недавніх постів Зеленського прес-служба замість Canada написала Canadia, - "Апостроф"). Це повна некомпетентність прес-служби. Мало того, що зі швидкістю вони помилилися, так ще й з адекватністю реакції все вийшло дуже погано. Коли ти посадив некомпетентних людей в розвідку, в прес-службу, у владу, то ти повинен розуміти, що в такій ситуації відповідальність буде лежати на тобі. Висновок простий: ми показали себе беззубими і в такій ситуації повністю втрачаємо суб'єктність...

загрузка...

Новости партнеров

‡авантаженнЯ...

Читайте також

Катастрофа МАУ показала, що Захід не довіряє Києву - канадський аналітик

У ситуації з іранською катастрофою реакція Києва дистанціювала Україну від позиції західних партнерів

Звільнення без звільнення: чому блеф не врятує Гончарука від проблем

Епопея з фейковою відставкою Гончарука закінчилася зустріччю з Зеленським - про події дня в матеріалі Апострофа

На волосині від звільнення: "кінець епохи бідності" або початок кінця Гончарука

У Кабміні виникли серйозні проблеми через те, що історія з преміями керівництву стала надбанням громадськості

загрузка...

Новости партнеров

Загрузка...