Збільшення кількості порушень режиму припинення вогню уздовж лінії розмежування на Донбасі може свідчити про підготовку до наступу. Найбільш небезпечним напрямком у цьому відношенні можна вважати район Авдіївки під Донецьком, де проросійські бойовики накопичили до 30 танків, вважають фахівці приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. На їхню думку, така концентрація бронетехніки є незвичайною і може свідчити про підготовку до активних дій у цьому районі.
Збільшення кількості порушень режиму припинення вогню на сході України може призвести до активізації бойових дій, вважають фахівці американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor. У "приватному ЦРУ" нагадують, що 15 червня уздовж лінії розмежування на Донбасі було зафіксовано 58 фактів порушень режиму припинення вогню. В середньому - це на 10-20 випадків більше, ніж у попередні місяці. А 14 червня підтримувані Росією бойовики накопичили до 30 танків поблизу стратегічно важливого міста Авдіївка під Донецьком.
У Stratfor вказують, що присутність танків у "демаркаційної лінії" реєструвалася і раніше, навіть після відводу важких озброєнь від лінії зіткнення у 2015 році. "Однак їх ніколи не було більше 30, що становить цілий танковий батальйон. Концентрація танків в описаних масштабах - це незвичайне явище, і воно дійсно вказує на те, що в цьому секторі лінії розмежування можна очікувати активізації бойових дій... На користь цього припущення свідчить також розгортання реактивних систем залпового вогню "Град". З військової точки зору, все це вказує на планування наступальної операції", - йдеться в аналітичній записці Stratfor.
На думку приватних американських розвідників, Авдіївку слід вважати стратегічним об'єктом, оскільки там розташований великий коксохімічний комбінат, захоплення якого дало б "матеріально-технічні та економічні переваги" бойовикам. Тому спроби з боку Москви захопити Авдіївський коксохім не можна повністю виключити. Провісниками короткої наступальної операції в районі Авдіївки можуть стати додаткова концентрація військових сил, інтенсивний збір розвідувальної інформації, посилення артилерійської підготовки і розгортання матеріально-технічного забезпечення. "Інтенсифікація розвідувальної діяльності стане помітною в разі підвищення частоти польотів безпілотних літальних апаратів", - вважають приватні американські розвідники.
Водночас у Stratfor нагадують, що українські військові й раніше говорили про концентрацію техніки супротивника на певних напрямках. Зокрема, атака під Авдіївкою, за прогнозами української сторони, повинна була розпочатися ще в ніч на 15 червня. "Однак жодних повідомлень про різку ескалацію бойових дій у цьому районі не надходило. Крім того, подібні рішення йдуть урозріз з політикою Росії, яка досі утримувалася від великих наступальних операцій і навіть зробила останнім часом кілька примирливих жестів. Так, у кінці травня РФ випустила українську льотчицю Надію Савченко, сподіваючись розпочати переговори з Україною і Заходом на предмет ослаблення санкцій з боку Євросоюзу", - нагадують у Stratfor.