RU  UA  EN

Середа, 25 грудня
  • НБУ:USD 41.65
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.65
Суспільство
Погляд

Зруйнований телеміст: як українці зупинили "пробну кулю" кума Путіна

Реакція суспільства допомогла зупинити небезпечну ідею російських пропагандистів

Реакція суспільства допомогла зупинити небезпечну ідею російських пропагандистів Фото: Youtube

Російські пропагандисти з телеканалу "Росія-24" анонсували проведення телемосту з українським телеканалом Newsone під назвою "Надо поговорить". Телеканал Newsone пов'язують з кумом президента РФ Володимира Путіна-Віктором Медведчуком. Це викликало хвилю обурення серед громадян України. На скандал відреагував президент Володимир Зеленський, котрий запропонував президенту РФ Володимиру Путіну "поговорити" не шляхом телемостів, а у нормандському форматі, за участю президента США Дональда Трампа та прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей. Під впливом громадськості Newsone був змушений скасувати телеміст, пояснивши це погрозами на адресу журналістів. Ситуацію навколо телемосту та пропозиції Зеленського, "Апостроф" попросив прокоментувати заступника міністра з питань окупованих територій Юрія Гримчака.

Про телеміст

Телеміст – це черговий етап гібридної війни. Коли Україну не вдалось зламати військовим шляхом, війна перекинулася всередину країни на інформаційне поле. Наразі ми маємо спробу захоплення інформаційного простору України. На законодавчому рівні з цим боротися дуже важко. Єдина зачіпка полягає в тому, що телеканал "Росія-24" не може працювати на території України навіть в такому форматі, що пропонується. Тому навіть це привід для реагування з боку МВС чи СБУ.

Отже, це був перший пробний шар. Хотіли подивитися на реакцію суспільства. І саме ця реакція стала головною причиною того, що телеміст врешті-решт скасували. Не останню роль в цьому зіграло й звернення президента Володимира Зеленського, яке стала дуже своєчасним.

Про нормандський формат

Ідея Зеленського непогана, але, чесно кажучи, у мене одне питання – а Трамп у курсі? А Мей готова зустрітися? Зрозумійте правильно – у дипломатії такі заяви можна робити, коли вже домовилися, що буде така зустріч. Наскільки мені відомо, США не готові брати участь у нормандському форматі. Вони повністю підтримують Україну, але брати участь – ні. Про Великобританію я взагалі мовчу – вони, на мою думку, взагалі нічого не збиралися робити. Я так і не розумію, що у них там взагалі відбувається з прем'єром.

Ідея дуже логічна і дуже правильно артикульована – чий Крим і кого немає на Донбасі. Але я трохи побоююсь того, чи буде у неї продовження. Якщо є домовленість, - це класно, це просто успіх дипломатії Володимира Зеленського. Але якщо домовленостей нема, тоді це просто виступ. Причому більше внутрішньополітичний, ніж зовнішньополітичний.

Читайте також

Різдвяний стіл для української родини: скільки коштує приготувати 12 святкових страв

Різдвяний стіл з 12 традиційних страв цього року в Україні коштуватиме понад 1500 гривень

Хакерська атака на держреєстри України: про які збитки йдеться

Матеріальні збитки від кібератаки Росії на держреєстри України невеликі, але її наслідки можуть виявитися доволі серйозними

"Вовина тисяча" готівкою? Як діє "схема" і як з нею боротися

Перевести в готівку Вовину тисячу можна через схему з поповненням мобільного рахунку, але ця лазівка ​​вже закрита