RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Навчання по-новому та виїзд чоловіків за кордон: що зміниться в Україні з 1 вересня

У перший день осені запроваджується низка важливих змін

У перший день осені запроваджується низка важливих змін Фото: vartonews.com.ua

З 1 вересня в Україні стартує новий навчальний рік, але через війну не всі школярі зможуть навчатися очно. Також на українців чекають зміни у перетині кордону у період воєнного стану та в роботі обмінників. Детальніше – в матеріалі "Апострофа".

Змін у комунальних тарифах, пенсіях та субсидіях у вересні не очікується. Та є низка інших не менш важливих змін.

Навчальний рік у школах

З 1 вересня українські школярі розпочнуть своє навчання. Однак формат, у якому вони здобуватимуть середню освіту, буде відрізнятися, залежно від ситуації у кожному конкретному регіоні. Рішення про формат навчального процесу ухвалюється військово-цивільними адміністраціями. Це може бути очне, дистанційне чи змішане навчання (частина уроків очно, частина - дистанційно).

Якщо школа знаходиться у відносно безпечному регіоні і має укриття, то там можуть проводити уроки офлайн. Водночас школярі Харкова, Дніпра, Миколаєва, Запоріжжя поки що почнуть вчитися дистанційно.

Також через військову агресію рф у новому навчальному році зміниться програма деяких шкільних предметів, зокрема світової літератури, історії України та всесвітньої історії. У програмах з історії вивчатиметься, зокрема, російсько-українська війна, що розпочалася у 2014 році.

На уроках "Захист України" школярів навчатимуть основ вогневої підготовки, домедичної допомоги, цивільного захисту, а також поведінки під час повітряних тривог, обстрілів, поводженню з підозрілими предметами тощо.

Виїзд чоловіків за кордон

З 1 вересня українська влада дозволила військовозобов'язаним чоловікам виїжджати за кордон на короткий термін у рамках програми "єВідрядження". Скористатися цією послугою зможуть ФОПи та юридичні особи приватної форми, які відповідають чітко визначеним критеріям:

  • своєчасно подали податкову звітність;
  • не мають заборгованості зі сплати ЄСВ;
  • мають не менш як 10 працівників;
  • виплачують середню заробітну плату не менше 20 тис. гривень.

Окрім цього, підприємець має внести 200 тисяч гривень застави на спеціальний рахунок в "Ощадбанку". Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України. За межами країни буде дозволено перебувати не більше 7 днів. У разі не повернення чоловіка, застава буде перерахована на потреби Міноборони, а підприємству більше не дозволять оформлювати дозволи.

Крім того, Кабмін дозволив виїзд за кордон морякам за згодою Територіальних центрів комплектування.

Відеоспостереження в обмінниках

НБУ дуже тісно зайнялося роботою валютних обмінників. Тільки наприкінці липня їм заборонили інформувати клієнтів про курси іноземних валют будь де поза межами кас. А з 1 вересня усі небанківські фінансові установи та відділення поштового зв'язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями, мають обов'язково працювати зі встановленими камерами відеоспостереження.

У Києві водять нові перепустки

Через велику кількість підробок з 1 вересня зміниться формат перепусток для пересування під час дії комендантської години.

Комендант столиці генерал-майор Віктор Плахтій заявив, що нові перепустки матимуть більш складну систему захисту. Цими перепустками користуватимуться лише особи, які належать до підрозділів сектору безпеки та оборони України, а також мають відношення до критичної інфраструктури міста та органів державної влади.

Цивільні особи, громадські організації, благодійні фонди, спілки, об’єднання, групи зазначеними перепустками забезпечуватися не будуть.

Відновлення приватизації

Приватизація в Україні призупинилася після широкомасштабного вторгнення рф та оголошення воєнного стану в країні. Однак наприкінці липня Верховна рада фактично розблокувала приватизацію, схваливши відповідний закон. З першого вересня приватизувати майно можна буде на спрощених умовах, завдяки звільненню від необхідності проведення інвентаризації та аудиту об'єктів приватизації.

Приватні підприємці зможуть викупити цілісні майнові комплекси, зокрема й ті, які тривалий час не використовувалися та перебували під арештом. За словами глави уряду Дениса Шмигаля, приватизація дозволить активізувати роботу бізнесу, зокрема аграрного. Так планується виставити на торги елеватори та хлібокомбінати.

Нові правила в'їзду до Польщі на авто

З 1 вересня на кордоні з Польщею зміниться організації руху вантажних транспортних засобів у пунктах пропуску. Українська та польська сторона погодили перелік пунктів пропуску для вантажівок загальною масою до 7,5 тонн і понад 7,5 тонн. Зміни в організації руху вантажного транспорту діятимуть з 1 вересня до 30 листопада 2022 року.

Перетин кордону автотранспортом до 7,5 тонн організують через пункти "Устилуг - Зосін", "Грушів - Будоміж", "Смільниця - Кросценко", "Угринів - Долгобичув".

Для авто масою понад 7,5 тонн буде відкрито пункти пропуску: "Рава-Руська - Хребенне", "Краківець – Корчева", "Шегині - Медика", "Ягодин - Дорогуськ".

"Транспортний безвіз" із Молдовою

З 1 вересня українські перевізники можуть їздити до Республіки Молдова за спрощеними правилами. Молдова залишалася єдиною країною на наших кордонах, з якою не було лібералізовано вантажні перевезення.

Угода з Молдовою дозволить уникнути загрози зупинки вантажного експорту. Це дуже важливо, оскільки в цьому напрямку сьогодні йде великий обсяг вантажів.

Читайте також

Хакерська атака на держреєстри України: про які збитки йдеться

Матеріальні збитки від кібератаки Росії на держреєстри України невеликі, але її наслідки можуть виявитися доволі серйозними

"Вовина тисяча" готівкою? Як діє "схема" і як з нею боротися

Перевести в готівку Вовину тисячу можна через схему з поповненням мобільного рахунку, але ця лазівка ​​вже закрита

Монополія на дистрибуцію ліків як шлях до зростання цін

Монополія на фармринку веде до зростання цін на ліки

Новини партнерів