RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

На Осокорках має з’явитися парк на честь Героя України: громада звернулась до мера Києва Віталія Кличка

Зелена зона потрібна мешканцям району

Зелена зона потрібна мешканцям району Фото:

Київ здавна вважали "містом у парку". Різноманіття відпочинкових зон і зелених насаджень вражає не лише іноземців, а й подекуди самих українців, які часто відвідують столицю й у захваті від квітучих каштанів і стрімких річок. Станом на 2023 рік у Києві налічується понад одна сотня парків, більше півтисячі скверів і бульварів. Лише в одному районі Києва, Оболонському, є більше двох парків. Чого варта лише одна прогулянка сквером "Наталка" чи Оболонською набережною. Сюди приїжджає чимало людей, аби провести вихідні і приємно час. Та на жаль, не кожен район столиці може похвалитися доглянутою відпочинковою зоною. Докладніше читайте в матеріалі "Апострофа".

Дарницький район Києва. Тут подекуди серед висоток майоріє зелена занедбана ділянка, якою не те, що страшно ходити, а й часто неможливо пройти через зарослі кущі і гори сміття.

Зелена територія, де могли б спокійно відпочивати діти від міської метушні з дня в день перетворюється на столичні "джунглі". Станом на зараз на території так званого Дарницького парку тони викинутого будівельного сміття, валяються шини від автомобілів, а всі доріжки, якими колись можна було прогулятися – захаращені.

І це при тому, що ще до війни жителі Дарниці самостійно прибирали зелений масив, самі ж облагороджували територію. Ба більше, людям була дана обіцянка реалізувати спільно з місцевою громадою парк, який мав стати чи не найбільшою зеленою зоною у всьому міст і Києві.

Тоді ж місцеві жителі почали висаджувати самостійно дерева. Ось до прикладу ялинка, що на фото мала стати символом початку парку. Тоді її висаджували урочисто і планували, що вона тішитиме око не лише жителів району Дарниці, а й всіх гостей, які гулятимуть парком влітку. Були мрії про те, як взимку на неї зможуть повісити різнокольорові гірлянди, аби зустрічати ще один щасливий рік.

Та не лише росіяни змінили плани українців, а я недобросовісні люди, які вночі спиляли це дерево заради невідомого нам задоволення.

Свого часу, місцеві навіть збирали підписи, аби столична влада підтримала їхню ініціативу та допомогла облаштувати територію. Бо самотужки очистити територію громадськості не під силу.

Та на жаль з війною, ця ініціатива відійшла на другорядний план. Але сьогодні в розпал війни, коли щоночі у Києві виє сирена тривоги у людей має бути місце, де психологічно вони зможуть отримати той жаданий спокій. Звісно, було б добре аби такий парк недалеко від свого дому. Тим паче, що всі умови для його створення вже є: зелені насадження, озеро і навіть прокладені де-не-де доріжки. В районі гарна народжуваність і життя продовжується.

Сподіваємось, зовсім скоро жителі Дарниці зможуть запрошувати на прогулянку усіх гостей у ще один чудовий зелений парк, де всі разом святкуватимемо перемогу українського народу у війні проти росіян.

До слова, чималий вклад у створення даного парку зробив житель району Дарниці, Сергій Машовець. Коли почалась війна, він з перших днів відправився на передову захищати нашу державу. На наш великий сум і біль, виконуючи бойове завдання Герой України загинув. Він так і не побачив свою новонароджену доньку. А його дружина, після його загибелі, вирішила продовжити справу чоловіка.

Громадою району було надіслано звернення до мера Києва Віталія Кличка з проханням відновити даний проект. Мовляв, це найменше, що ми можемо зробити в пам’ять про полеглого Героя, який багато своїх сил вклав у відбудову району, зокрема й створення парку на Дарниці.

Тим паче, аби створити там відпочинкову зону, не потрібно виділяти кошти з бюджету міста. Мешканці звернулися до забудовника, який неподалік будує новий житловий масив і він готовий профінансувати роботи зі створення парку. Ба більше, у планах - створити не просто територію для відпочинку, а й зробити її безпечною. Бо у житловому масиві, який будується, відразу вже є прораховані і прописані всі необхідні дані, де будуть розташовані укриття, яких нажаль так не вистачає в мікрорайоні.

Читайте також

Хакерська атака на держреєстри України: про які збитки йдеться

Матеріальні збитки від кібератаки Росії на держреєстри України невеликі, але її наслідки можуть виявитися доволі серйозними

"Вовина тисяча" готівкою? Як діє "схема" і як з нею боротися

Перевести в готівку Вовину тисячу можна через схему з поповненням мобільного рахунку, але ця лазівка ​​вже закрита

Монополія на дистрибуцію ліків як шлях до зростання цін

Монополія на фармринку веде до зростання цін на ліки

Новини партнерів