RU  UA  EN

Четвер, 26 грудня
  • НБУ:USD 41.60
  • НБУ:EUR 43.30
НБУ:USD  41.60
Суспільство
Погляд

Зимові обстріли України будуть: до чого готуватися силам ППО

Росіянам вистачить ракет на 2-3 атаки на місяць

Росіянам вистачить ракет на 2-3 атаки на місяць Ракетні обстріли будуть, але у росіян проблеми з виробництвом ракет Фото: з відкритих джерел

Щодня ворог завдає масовані удари по території нашої держави іранськими безпізотниками Shahed-131/136. У вересні була ворог запустив по Україні рекордну кількість БПЛА - 503 одиниці, з яких cилам ППО вдалося збити 396. У жовтні росіяни продовжують нічні масовані удари дронами - по 20-30 "шахедів" щоночі. Чому ворог перейшов на тактику обстрілу дронами і які запаси ракет мають росіяни - в етері Апостроф TV розповів майор запасу НГУ, ветеран українсько-російської війни Олексій Гетьман.

Росіяни будуть змушені змінювати тактику повітряних ударів по Україні. Адже в них обмежене виробництво ракет - від Х-55 до "Кинжалів". Потужність виробництва балістичних та крилатих ракет разом становить приблизно 45-50 одиниць на місяць. Тобто "кинджалів" виготовляють - 1-2, "іскандерів" 5-6 тощо. В порівнянні з тим, що було на початку вторгнення, у них суттєво знизився запас ракет, а виробництво не встигає закривати ці потреби.

Читайте: Невловимий "Шахед": чому збивати дрони стало важче

Обмежені запаси та невисокі темпи виробництва дадуть змогу противнику здійснювати удари по 30-50 ракет за раз та не більше 1-3 атак на місяць. Це не означає, що більше не буде ракетних обстрілів. Адже у ворога залишилась декілька тисяч ракет до зенітно-ракетних комплексів С-300, які вони переробляють для ударів по наземних цілях.

Також ще є великий запас ракет "онікс", декілька сотень ракет Х-22. Але ракет дальнього радіусу дії - крилатих та балістичних, - які можуть вражати цілі на всій території України, вистачить лише на 1-3 обстріли на місяць. Наприклад, якщо в атаках використовуватимуть по 30 ракет, то на три атаки на місяць, якщо по 40-50 за раз, то на дві атаки. Саме через обмежену кількість ракет ворог буде використовуватись велику кількість "шахедів". Росіяни будуть комбінувати удари, щоб до цілі одночасно прилітала і балістична, і крилата ракети, і "шахед".

Як реакція на зміну тактики ворога - звернення Києва до наших партнерів з проханням надати "гепарди" зі спареними 35-мм кулеметами. Це не нова зброя, але вона дуже ефективна саме в боротьбі з "шахедами" та іншими безпілотниками. Хоча у нас є й інші засоби боротьби з дронами-камікадзе - "шилки", зенітні установки ЗУ-22, мобільні групи з крупнокаліберними кулеметами тощо. Навіть кулеметом Калашникова можна знищувати дані цілі, якщо правильно вибудований рубіж оборони.

До того ж енергетики самі готуються до можливих пошкоджень певних частин та вузлів енергосистеми. Відпрацьовують способи як перемикати подачу електроенергії з пошкоджених ліній на резервні, щоб люди надовго не залишались без світла.

Наша ППО точно не стала гірша в порівнянні з минулим роком. Тим паче, що засоби нападу у агресора залишилися тими самими, а засоби захисту наші покращилися. Тому завдати великої шкоди, як минулоріч, ворогу точно не вдасться - у них немає таких сил та засобів.

Дивіться: Відео дня: HIMARS розніс артилерію росіян та вантажівку з БК

Читайте також

Різдвяний стіл для української родини: скільки коштує приготувати 12 святкових страв

Різдвяний стіл з 12 традиційних страв цього року в Україні коштуватиме понад 1500 гривень

Хакерська атака на держреєстри України: про які збитки йдеться

Матеріальні збитки від кібератаки Росії на держреєстри України невеликі, але її наслідки можуть виявитися доволі серйозними

"Вовина тисяча" готівкою? Як діє "схема" і як з нею боротися

Перевести в готівку Вовину тисячу можна через схему з поповненням мобільного рахунку, але ця лазівка ​​вже закрита