RU  UA  EN

Субота, 21 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Королеви криміналу. В Україні зростає жіноча злочинність

Жіноча виправна колонія Фото: facebook.com/media

Українські жінки активно замінюють чоловіків не тільки на робочих місцях, а й на кримінальній ниві. Удвічі зросла кількість злочинів, скоєних прекрасною половиною за останній час. З чим пов'язана така кримінальна активність, з'ясовував «Апостроф».

«Жінки в шахтах і на заводах: війна в Україні стирає гендерні кордони», під таким заголовком нещодавно вийшов матеріал у NYT. Видання пише, що на одній із шахт Донбасу на війну мобілізували тисячу чоловіків - п'яту частину всього колективу. Щоб їх частково замінити, набрали близько 330 жінок. Крім того, багато українок стали водійками вантажівок і автобусів, зварювальницями на сталеливарних заводах і складськими робітницями. Тисячі добровільно вступили до армії. Але про що не написали іноземці, так це про те, що українки стали скоювати більше злочинів. Якщо у 2022 році з січня по липень щодо прекрасної половини людства було відкрито 7740 кримінальних проваджень, то цього року за цей самий період вже 14258. Про це «Апостроф» дізнався в Офісі генпрокурора України. На жаль, і у кримінальному світі жінки стирають гендерні кордони.

Зростає крива жіночої злочинності

Торік правоохоронці відкрили 24 881 кримінальну справу, де головними підозрюваними стали жінки. З них 3393 раніше вже скоювали злочини, 2432 скоїли злочин у групі, 481 при цьому була в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, а 436 не виповнилося 18-ти років. З урахуванням того, що за 7 місяців 2024-го вже відкрили понад 14 000 кримінальних проваджень, є підстави припустити, що цього року рекорд минулого буде побито.

За статистикою, жінки скоюють 20% насильницьких злочинів і 37% майнових. До чоловіків їм ще далеко, оскільки троє з чотирьох злочинців - чоловічої статі, і тільки одна - жінка. Та й жіночій злочинності більш властиві корисливі мотиви: крадіжка чужого майна, обман покупців і замовників, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Як не дивно, але більшість злочинів жінки скоюють на робочому місці.

«У торгівлі та громадському харчуванні розкрадання найпоширеніші. Буває, що за деякими працівницями тягнеться цілий шлейф крадіжок, вони постійно змінюють місце роботи. Система охорони здоров'я сьогодні теж додає кримінальних проваджень - штампують підроблені довідки про смертельні хвороби чоловікам призовного віку, роблять інвалідність. Держслужбовці не відстають, теж займаються різного роду махінаціями, наприклад, з тендерами. Беруть хабарі. Але знаєте, апетити жінок все ж менші, ніж у чоловіків. У цьому питанні вони хитріші і довго не попадаються. І, як водиться, вони прекрасні шахрайки. Ось сьогодні вони не тільки прикидаються волонтерками, а й стали ворожками та екстрасенсами і розводять на гроші родичів зниклих безвісти», - розповідає «Апострофу» співробітник поліції Сергій Коляденко.

Як зазначили в поліції, за останні кілька років зросла частка кримінальних справ щодо жінок за звинуваченням у колабораційній діяльності, державній зраді. Їх ловлять за псування або знищення майна, підпал військових автомобілів, за передачу інформації про дислокацію або ж пересування ЗСУ. Жінок, як зазначають фахівці-правоохоронці, легше вмовити вчинити протизаконне, обдурити або ж зацікавити фінансово. Їх складно запідозрити в протиправній діяльності. А от вбивства, якщо вони скоюють, то на побутовому ґрунті або у нетверезому стані. На щастя, за ці кілька років, не було жодного замовленого ними.

Якщо усім дадуть реальний термін, нікуди буде саджати

Як зазначив голова громадської організації «Захист ув'язнених України» Олег Цвілий, на щастя, він не помітив, що на сьогодні переповнені жіночі колонії, кількість яких значно скоротилася. Судді виявляють більшу лояльність до жіночої статі і не карають за всією суворістю закону. Але якщо всім виноситимуть вирок із реальними термінами ув'язнення, місць для всіх може не вистачити.

«Найкращими кілерами в усі часи вважалися жінки. Але, на щастя, у нас жінки якщо вбивають, то тільки в побуті й рідко. Але для них завжди є місця в колоніях. Я не вивчав статистику, але розумію, що здебільшого жінки скоюють нетяжкі злочини. Якщо всіх засудять до ув'язнення, колонії тріснуть. Адже жіночих колоній в Україні залишилося мало. Одні закрив ексміністр юстиції Малюсько і одну навіть встиг продати, деякі опинилися на окупованій території, навіть разом з ув'язненими жінками, яких не евакуювали», - розповідає «Апострофу» Олег Цвілий.

Криміналісти зазначають, що жінки стали на злочинний шлях не вчора. Ця тенденція простежується вже років десять, але сьогодні непроста соціально-економічна ситуація в країні, військові дії, втрата житла, сім'ї, роботи, все це позначається і на вчинках жінок. Чоловіки перестали виконувати функцію годувальників, доводиться самим добувати шматок хліба будь-якими способами. Тому й зростає кількість злочинів, скоєних жінками. Але й жінки в кримінальному світі опановують нові кримінальні професії, посуваючи на цьому терені чоловіків: торгівлю наркотиками, торгівлю людьми, беруть участь у грабежах і розбоях. На щастя, до жіночих банд ще справа не дійшла. Але це все справа часу.

Читайте також

Новини партнерів