20 травня відбулося відкриття Київського велотреку. Його порятунок і реконструкція тривали майже 10 років. Процес супроводжували постійні скандали, заміни підрядників і спроби побудувати на його місці то паркінг, то житловий будинок. Але найстаріший велотрек Європи (побудований в 1913 році) пережив всі негаразди і знову готовий приймати велогонщиків. Кореспондент "Апострофа" побував на відкритті Київського велотреку.
За свою багаторічну історію велотрек пережив кілька реконструкцій: був бетонним, потім дерев'яним, потім знову бетонним. З 1998 по 2007 був пам'ятником історії та архітектури. Потім позбувся цього статусу - заважав будівництву висотки. Через деякий час його перетворили на звалище для будівельного сміття і майже знищили.
У 2014 році активісти, мешканці сусідніх будинків та спортсмени взялися рятувати велотрек. Їм вдалося повернути об'єкту статус пам'ятки архітектури й передати його у власність територіальної громади. Згодом виникла громадська організація "Новий київський велотрек", яка координувала його реконструкцію. За три роки полотно довелося переробляти тричі - будівельні компанії не могли виконати роботи якісно. Останній етап реконструкції завершився навесні цього року.
В ході реконструкції відновили гоночне полотно і трибуни, облаштували бігову доріжку. Адміністративно-спортивну будівлю повністю відремонтували. Зараз тепер там розташовані майстерні, бокси для зберігання техніки, медпункт і адміністрація.
Фінансували реконструкцію за рахунок міського бюджету, витратили 82 мільйони гривень.
Велотрек буде працювати щодня. Тренуватися тут можуть всі, хто забажає.