RU  UA  EN

Субота, 22 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Світ

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

В Путіна п'ять страшних проблем, новий термін стане останнім - приватна розвідка США

Stratfor про новий термін Володимира Путіна

Stratfor про новий термін Володимира Путіна Фото: EPA/UPG

Володимир Путін 7 травня офіційно заступив на четвертий президентський термін, і тепер ще шість років йому керувати РФ. Під час церемонії інавгурації президент розхвалював Росію, представляючи її як "сильного, активного, впливового учасника міжнародного життя". Але, незважаючи на сміливий тон, новий (і, ймовірно, останній) термін Путіна буде визначатися нагальними і у сукупності страшними для Кремля проблемами, що постали перед країною. Про це йдеться в матеріалі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні "Апострофа".

Цей аналіз був спочатку опублікований на Stratfor Worldview, платформі геополітичної розвідки.

Так, аналітики Stratfor виокремлюють п'ять взаємопов'язаних проблем, що стоять перед Путіним:

- Економічна стагнація (ключова проблема Путіна), яка стала наслідком як сировинної економіки Росії, так і її протистояння із Заходом.

- Протестні рухи, викликані, зокрема, економічними проблемами Росії. Активну роль у них відіграє молоде покоління, яке виросло в пострадянську епоху.

- Протистояння із Заходом, яке не слабшає на тлі розбіжностей Москви з Вашингтоном і його європейськими союзниками з питань України та Сирії.

- Особливо напружені відносини зі США, які на початку квітня ввели санкції проти російських олігархів і великих компаній, зокрема проти алюмінієвого гіганта "Русал".

- Боротьба кремлівських еліт за фінансові потоки, яку все важче стримувати Путіну.

Ці труднощі, що накопичилися, вважають аналітики, можуть стати найбільш серйозними для Путіна, хоча президент зі стажем має в запасі варіанти, як з ними розібратися.

Так, на думку експертів Stratfor, Путін міг би влаштувати перестановки в уряді, щоб краще реагувати на внутрішній і міжнародний тиск, з якими стикається Росія. "Хоча Дмитро Медведєв, швидше за все, збереже свій пост прем'єр-міністра, колишній міністр фінансів Олексій Кудрін, політик, налаштований на реформи, може отримати високий пост в Кабінеті міністрів, щоб допомогти Путіну у подоланні економічних слабкостей країни та її фінансової ізоляції від Заходу, - йдеться в матеріалі приватної розвідки США. – Але оскільки Путін хоче зберегти рівновагу в Кремлі, він може призначити на противагу Кудріну когось із більш консервативної та націоналістичної групи наближених до глави "Роснафти" Ігоря Сєчина. Інші зміни на посадах високого рівня, включаючи дипломатичний і оборонний портфелі, можливі в найближчому майбутньому".

Президент РФ Володимир Путін і екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін Президент РФ Володимир Путін і екс-міністр фінансів РФ Олексій Кудрін Фото: EPA/UPG

Що стосується масових протестів, Путін має два методи – він може жорстко розігнати демонстрації або піти на поступки, щоб зняти суспільну напругу. На практиці, вважають американські аналітики, він, скоріше за все, буде застосовувати обидва методи, в залежності від ситуації. Так, наприклад, президент РФ обрав метод закручування гайок напередодні його інавгурації, коли поліція затримала понад 1600 осіб по всій Росії на протестах під керівництвом опозиціонера Олексія Навального. "Хоча правління Путіна не під загрозою, подолання завзятих протестів, які певною мірою еволюціонували, та суспільного невдоволення стане ключовим викликом для Кремля", - вважають у Stratfor.

Розгін протестуючих в центрі Москви року, 6 травня 2018 р. Фото: EPA/UPG

Читайте також: Четвертий термін: Путіну залишилося тільки одне

На зовнішньому фронті у Путіна також є низка варіантів дій. Аналітики нагадують, що Росія відточувала здатність послабшувати або активізувати свої операції в Україні та Сирії, а також за необхідності використовувати важелі в Північній Кореї, Афганістані та інших країнах. "Дії Путіна будуть залежати від того, чи вирішать США зайняти більш жорстку позицію щодо Росії – через санкції або нарощування озброєнь – чи будуть чинити менший тиск, ніж зараз. Якщо США оберуть попередній курс, Росія може продовжувати шкодити в регіонах, що представляють стратегічний інтерес для Вашингтона. Але якщо США зменшать оберти, Москва може почати більше співпрацювати і демонструвати більш конструктивну позицію у переговорах із Заходом", - пояснюють аналітики.

Тим не менше, упевнені експерти, довгий перелік нагальних проблем, які стоять перед Росією – включаючи економічний застій, посилення напруженості із Заходом, конфлікти в кремлівських колах і активні протестні рухи – стане для президента РФ загрозливим викликом. "Його стратегія у вирішенні цих проблем матиме велике значення для визначення не тільки його терміну, але й ще багатьох десятиліть у Росії", - підсумовують автори матеріалу.

Новости партнеров

Читайте також

Путін поставив Козака, щоб він закінчив приєднання України - Андрій Піонтковський

Андрій Піонтковський в інтерв'ю Апострофу розповів про російський і американський кейси України

Путін проводить кардинальні зміни в Росії: що сталося

15 січня Володимира Путін шокував не тільки російську, а й світову громадськість майбутніми змінами в РФ

Майдан у "кишеньковій республіці" Путіна: чому Кремль злив свого "президента"

Як переворот в Абхазії може вплинути на російські внутрішні розклади - розбирався Апостроф

Новости партнеров

Загрузка...