RU  UA

Пʼятниця, 26 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Здоров'я

Процес вакцинації відбувається нелогічно і становить загрозу - заслужений лікар України

Людмила Мухарська вважає, що МОЗ запізнилося з деякими рішеннями щодо вакцинації

Людмила Мухарська вважає, що МОЗ запізнилося з деякими рішеннями щодо вакцинації Фото: Апостроф

В Україні продовжується кампанія з вакцинації населення від коронавірусу SARS Cov-2. Протягом останнього тижня кожен день вакцинується від 200 до 300 тисяч українців. Разом з тим, у центрах вакцинації при великій скупченості людей ковід може активно передаватися. В чому помилки Міністерства охорони здоров'я і яким має бути нормальний процес вакцинації - в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV розповіла епідеміолог, заслужений лікар України ЛЮДМИЛА МУХАРСЬКА.

- Наскільки добре у нас організована кампанія з вакцинації, щоб ті хто не зміг зробити це завчасно зараз мали можливість своє бажання реалізувати?

- Саме в цьому напрямку у мене є непорозуміння. Самі дії, які робить МОЗ, для цього виду інфекції абсолютно нормальні. Тобто інфекції, які передаються повітряно-крапельним шляхом, якраз профілактуються вакцинацією, якщо є вакцина, і певними обмежувальними заходами.

Тобто робиться все правильно, але питання в тому, чому так нелогічно. Наприклад, беремо останні події. Чому наказ про визначення переліку професій був виданий лише місяць тому. Чому його не можна було видати ще влітку, наприклад, і в цьому наказі написати, що “з першого жовтня, або з першого листопада люди, які не пройдуть вакцинацію будуть відсторонюватися”, - щоб люди мали період, щоб осягнути це, навіщо їм це і потім спокійно вакцинуватися.

- А чи не призведе вакцинація, яка проводиться зараз, до ще більшого сплеску захворюваності?

- Те, що бачимо зараз - у вакцинальних кабінетах, в місцях де організована вакцинація - то з одного боку нас захищають, а з іншого боку, при такій скупченості населення, вірус може дуже активно передаватися.

Чомусь керівництво МОЗ пішло дуже довгим шляхом. Вони думають, що до них не було ніякої законодавчої бази в цьому плані, але ми прекрасно знаємо, що у нас є закон, який регламентує вакцинацію за епідемічними показаннями, у нас є наказ Міністерства охорони здоров’я, де є окремий розділ - вакцинація за епідемічними показаннями. В цей розділ потрібно було ще рік тому, щойно з’явилася вакцина, просто внести зміни, додати коронавірусну інфекцію і визначити групи професій, які потрібно вакцинувати.

- Чи можна вакцинацію організовувати на відкритих територіях?

- Основна черга людей, які не вакцинуються в цей момент, а очікують, звичайно можуть бути за межами, і повинні бути за межами приміщення. Але це можливо якраз влітку, а не у листопаді, коли на вулиці холодно і дуже важко стояти кілька годин на повітрі.

Тому можна і треба було організувати це абсолютно по-іншому, щоб дотримуватися всіх санітарних правил, правил інфекційного контролю і зробити так, щоб люди не знаходилися в одному приміщенні протягом тривалого періоду часу.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я

Читайте також

Мобілізація діабетиків: що чекає на таких людей у воюючій армії

Захворювання на цукровий діабет тепер не звільняє військовозобов'язаних від мобілізації

Вітрянка особливо небезпечна для дорослих: які ускладнення можуть бути

Вітряна віспа у дорослих може призвести до пневмонії, оперезуючого герпесу - коли і скільки разів слід вакцинуватися

Новини партнерів