RU  UA  EN

Пʼятниця, 24 січня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.15
Бізнес

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

23 січня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Як малому підприємцю почати працювати з ринком ЄС: названі основні кроки

У 2016 році вступило в силу угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, яка дозволила українським підприємствам вільно виходити на європейські ринки, перевагами угоди вже скористалося близько 11 тис. Підприємств, але малий бізнес все ще не в повній мірі використовує можливості, що відкрилися.

Про це повідомляється в матеріалі, підготовленому за сприяння Міжнародного фонду "Відродження".

Для спрощення виходу на ринки ЄС експерти аналітичного центру EasyBusiness розробили посібник, в якому детально роз'яснили регуляторні процедури і привели перелік можливостей для малого і середнього бізнесу - МСБ.

Як відзначають автори посібника, початок експортної діяльності потребує інвестицій, залучити які за ставкою кредиту 20% річних має можливість далеко не кожен бізнесмен. Для вирішення цієї проблеми компанія можна скористатися більш вигідними пропозиціями від ЄБРР. Він пропонує пряме кредитування і надає фінансування через банки-партнери. Зокрема, в рамках різних програм з ЄБРР працюють Кредобанк, Укргазбанк, "ПроКредит банк", Мегабанк і "БАНК банк".

Крім фінансування бізнесу, ЄБРР в рамках програми "Консультування малого бізнесу" пропонує часткове покриття витрат на залучення зовнішніх консультантів для допомоги в розробці маркетингової стратегії і оптимізації операційної діяльності. Також є програма "Жінки в бізнесі", яка пропонує консультаційну та фінансову допомогу.

Окрім цього, підприємець повинен знати тонкощі ведення зовнішньоекономічної діяльності. Інформаційну підтримку підприємцям надає Офіс по просуванню експорту. Він пропонує дві освітні програми з особливостей ведення експортної діяльності: Export Revolution Ukraine для підприємств з широкого кола галузей і Creative Export Ukraine для підприємців - представників креативних секторів.

Офіс публікує інформацію про бізнес-можливості у вигляді оглядів країн і інформації про тарифне й нетарифне регулювання. Також він проводить вебінари на тему, пов'язану з експортною діяльністю, організовує торгові місії в різні країни, де підприємець може показати свою продукцію і знайти контрагентів.

Для пошуку партнерів не обов'язково залишати Україну. В рамках програми COSME для українських компаній відкрився доступ до Європейської мережі підприємств - ЄМП. З її допомогою компанія може шукати продавців і покупців на міжнародних ринках, зв'язуватися з інвесторами і партнерами для формування коопераційних зв'язків. Робота відбувається за посередництвом членів консорціуму EEN-Ukraine. Вони публікують пропозиції фірми по кооперації із зарубіжними партнерами. Після цього пропозиція стає доступною для підприємств з 65 країн-членів мережі.

Ще одним онлайн-інструментом, який спрощує вихід підприємства на ринки ЄС, є платформа Trade Helpdesk. Сервіс створила Єврокомісія для того, щоб фірми з країн, що розвиваються могли знайти інформацію про умови торгівлі з ЄС ставки ввізного мита, сертифікацію, маркування та інші вимоги до продукції.

Для підвищення інтернаціоналізації інноваційного МСБ в рамках програми "Горизонт 2020" був створений Інструмент фінансування малих і середніх підприємств. Його мета - надання фінансової допомоги орієнтованим на експорт підприємствам, які мають ризикові інноваційні ідеї з високим потенціалом.

В рамках інструменту підприємство може залучити кошти на різних фазах: від оцінки комерційного потенціалу інноваційного продукту до його виходу на ринок.Також підприємства-члени кластерів можуть скористатися послугами Європейської платформи кластерного співробітництва. Вона дозволяє кластерам розвивати співпрацю на міжнародному рівні, доступ до інформації і нових технологій, підвищувати рівень конкурентоспроможності.

Для старту експортної діяльності підприємство повинно виконати ряд регуляторних вимог: оформити документи, пройти тарифне і нетарифне регулювання в межах України і при ввезенні товарів в ЄС.

В цілому, Угода про вільну торгівлю створило сприятливі передумови для українських підприємців. Рецепт успішного початку експортної діяльності простий: вчитися, змінювати свій бізнес і, найголовніше, змінюватися самому.

загрузка...

Новости партнеров

‡авантаженнЯ...