RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Бізнес

Новини

22 грудня

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Українцям прогнозують стрімке здорожчання яєць: експерт вказав на роль в цьому НАБУ

В Україні вже найближчими тижнями може зрости вартість яєць, що пов'язано з рекордним зменшенням виробництва цієї продукції.

Про це повідомила аналітик асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Світлана Литвин, пишуть Українські новини з посиланням на Depo.ua.

За її словами, вартість яєць може збільшитися майже вдвічі – до 40 гривень за десяток.

"Приблизно з серпня почне зростати ціна на курячі яйця. І вона може досягти піку, який ми спостерігали в лютому – близько 40 грн за десяток. Ця ціна, найімовірніше, буде триматися до наступної весни, якщо ситуація кардинально не зміниться і не збільшиться промислове виробництво яєць", – пояснила експерт.

Згідно з інформацією Литвин, таке здорожчання яєць на початку року відбулося через безпрецедентне зниження їх виробництва в січні-травні – майже на 25%. Вона уточнила, що такого не було впродовж останніх років двадцяти. Скорочення, водночас, пов'язане зі зростанням на 60% цін на кормові культури для птиці. Іншим фактором збитковості виробництва є зниження експорту яєць – майже вдвічі за п'ять місяців.

Раніше один з найбільших виробників курячих яєць в Україні агрохолдинг "Авангард" заявив, що змушений повністю зупинити виробництво на 13 птахофабриках через тиск НАБУ на підприємство.

Як повідомляв акціонер компанії Олег Бахматюк, за минулий рік "Авангард" скоротив на 50% обсяг виробництва: "Ми зараз 170 млн яйця на місяць виробляємо, а виробляли близько 300 млн, а в травні – 350 млн! З них 170 млн у травні ми віддали на експорт, а цього місяця відправимо на експорт може 20 млн".

Окрім суттєвого скорочення виробництва, на подорожчання яєць напряму впливає і зростання цін на корма. "У червні 2021 року ціна на основні кормові культури – пшеницю і кукурудзу – зросла на 60%, тоді як ціна на яйця впала на 5-7% в порівнянні з червнем минулого року. У таких умовах виробникам важко працювати через високий рівень збитковості", – уточнила Литвин.