RU  UA  EN

Четвер, 19 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

19 вересня

18 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Зарплати шахтарів виросли вдвічі під час дії "Роттердам+" - екс-глава НКРЕКП

За час дії формули "Роттердам+" більш ніж удвічі збільшилися зарплати шахтарів.

Про це написав екс-голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк на своїй сторінці в Facebook.

Екс-глава НКРЕКП навів офіційні дані Держкомстату.

"7036 грн середня заробітна плата шахтаря на момент затвердження" Роттердам +" в березні 2016 року. 15289 грн середня заробітна плата шахтаря в червні 2019 року, останньому місяці дії "Роттердам+". ВИСНОВОК: за період дії прозорої формули і прив'язки до світових цін на енергетичне вугілля, т. зв. "Роттердам+", зарплати шахтарів зросли на 8253 грн на місяць, що відповідає зростанню понад 117 відсотків", - написав Вовк.

Таким чином 73 000 осіб, що працюють в галузі видобутку вугілля, стали отримувати вдвічі більшу зарплату завдяки прив'язці до світових цін на вугілля.

"Додатковий зарплатний фонд на рік: плюс 99 тис. грн на одного працівника, плюс 7.2 млрд. грн на всіх працівників", - повідомив Вовк.

На думку експертів, введення формули "Роттердам+" врятувало вугільну галузь від кризи і забезпечило справедливі ціни в енергетиці. Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що державні шахти з моменту прийняття формули отримали додатково більше 10 млрд. гривень.

Методологія розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (відома як формула "Роттердам+") була затверджена Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, 3 березня 2016 року.

Згідно їй вугільна складова у тарифі на електроенергію була заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Амстердам-Роттердам-Антверпен). З 1 липня 2019 у зв'язку з введенням в Україні нового ринку електроенергії дію формули "Роттердам +" припинилася.

Новости партнеров

Загрузка...