РУС. | УКР.

Неділя, 20 січня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
27.75
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

20 січня

19 січня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Коновалюк пропонує провести референдум щодо приватизації стратегічних держпідприємств

Економіст і лідер ВО "Нова Україна" Валерій Коновалюк пропонує винести питання про заборону приватизації і продажу стратегічних промислових підприємств на всеукраїнський референдум.

Про це він написав у своїй колонці на "Апострофі".

За словами Коновалюка, політики не вперше піднімають питання всеукраїнського референдуму.

"Мета на цей раз – заблокувати продаж землі. Але цього недостатньо. Мова повинна йти про заборону приватизації і продажу стратегічних великих промислових підприємств", – зазначив Коновалюк.

На його думку, продаж трьох великих держкомпаній, які Кабмін планує приватизувати на вимогу МВФ, не на користь українцям.

"Ці підприємства є джерелом надходження валюти, а отже, їх робота впливає на стабільність фінансової системи України. Наприклад, Одеський припортовий завод – кінцева точка аміакопроводу Тольятті-Горлівка-Одеса, і 90% аміачної продукції заводу йде на експорт. Втрата валютних надходжень загрожує інфляційними ризиками", – вважає Коновалюк.

Він висловив упевненість, що новий власник буде зацікавлений у скороченні операційних та інших витрат, а тому оптимізація буде направлена в тому числі і на скорочення персоналу підприємств.

Але головне, на думку Коновалюка, Україна перебуває у стані війни, тому купити держпідприємства захочуть не довгостроковий інвестор, а спекулятивний капітал.

"Я вважаю, що референдум повинен дізнатися думку народу про майбутнє всієї його власності, а не тільки земельних ресурсів. Люди повинні спільно вирішити, яким шляхом і на яких принципах розвивати економіку і країну. Продавати держвласність, коли вітчизняна економіка знаходиться на дні — це політичний та економічний злочин проти держави і українського народу", – зазначив Коновалюк.

Новости партнеров

Загрузка...